За словами керівника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, наразі Пекін усіляко відмовляється від військової допомоги Кремлю.
Джерело: "Голос Америки"
Що відомо про військову допомогу КНР Росії
Я не поділяю таку думку, що Китай може постачати зброю Росії. Станом на зараз не думаю, що Китай погодиться на передачу озброєнь Росії… Я не бачу жодних ознак, які свідчать про те, що навіть оговорюються такі речі, - зазначив Буданов.
Голова ГУР у відповів журналістці, яка посилалась на дані американської розвідки, що не має конкретних фактів постачання зброї з Китаю до РФ.
Я керівник розвідки і спираюся, вибачте, не на думку, при всій повазі, окремих людей, а лише на факти. Фактів таких я не бачу, - підкреслив Буданов.
За його словами, інформація про поставки зброї до РФ з КНДР також не відповідає дійсності.
Якщо вас цікавлять інші країни, фактично майже єдиною країною, яка насправді передає більш-менш серйозні озброєння, є Іран. Це теж нічого нового я вам не скажу. Була інформація, що щось там йшло з Північної Кореї, але у нас немає тому підтвердження. І жодного немає випадку, коли ми б зафіксували, що ось якесь озброєння, яке прийшло з Північної Кореї, ось воно ось тут було використано. Можливо ще ми цього просто не бачили, або воно йде на якісь інші, як то кажуть, потреби, - зазначив Буданов.
Російська Федерація намагається закупити зброю по всьому світу, шукаючи канали для обходу заборон. У тому числі Москва звертається до азійських країн по допомогу, а ось Сербія відмовилася працювати з Росією у цьому руслі.
Ну а, скажімо так, інші країни – Росія просто намагається придбати будь-де будь-що. Тому що проблеми в них значні. Сербія, на яку так всі в Росії сподівалися, відмовила в передачах озброєнь. Є певні намагання купити через треті країни – більш-менш масштабно ввезти озброєння. Зараз пробують з Мʼянмою. Що з цього вийде, побачимо з часом. Але по факту Росія, в питанні озброєнь обмежена, скажімо так, Іраном. Станом на зараз, - зазначив керівник ГУР.
Читайте також: