Американська космічна агенція NASA розробила 10-річну стратегію, яку планують використати для захисту Землі від зіткнень з астероїдами та кометами. Що важливо розуміти, в цьому плані описані 6 ключових напрямків, зокрема: вдосконалення NEO Surveyor, камери для спостереження за навколоземними об'єктами, та розробка технологій для знищення навколоземних астероїдів.
Джерело: NASA
Як NASA планують захищати Землю від астероїдів
За словами представників космічної агенції, астероїди, що зближуються з Землею, є вкрай серйозною загрозою.
У зв'язку з цим NASA хоче сконцентрувати свої зусилля на виявленні та каталогізації потенційно небезпечних об'єктів.
Астрономи звертають увагу на те, що місія Surveyor Near Earth Object, космічний телескоп, була створена з метою виявлення навколоземних астероїдів, отримає фінансування в розмірі 90 мільйонів доларів уже у поточному році.
Місія DART стала важливою віхою в планетарній обороні, продемонструвавши стратегію кінетичного удару для відхилення астероїда з його початкової орбіти. У вересні 2022 року космічний апарат успішно влучив у 160-метровий астероїд Dimorph на відстані близько 11 мільйонів кілометрів від Землі, продемонструвавши ефективність методу.
Як стверджує керівництво NASA, ключова ціль їхнього плану полягає у виявленні астероїдів, траєкторія яких потенційно може перетнутись із траєкторією Землі, та ранньому попередженні про них, що дасть можливість вчасно змінити їхню траєкторію польоту.
Створений план має захистити людство у 10-річній перспективі.
NASA ухвалило рішення про співпрацю з українським Держкосмосом
25 квітня офіційно стало відомо, що Державне космічне агентство України та NASA підписали історичну угоду про співпрацю. Вона стала своєрідним початком нової ери в освоєнні космосу.
Що важливо розуміти, підписання цієї угоди є чітким свідченням міцних зв’язків між Україною та Сполученими Штатами та їхнього спільного прагнення розширювати межі космічних досліджень.
Читайте також:
NASA підписало договір про співпрацю з українським Держкосмосом
NASA спростувала інформацію про падіння свого супутника над Києвом
Падіння супутника NASA спричинило спалах над Києвом — реакція соцмереж