Через загрозу з боку невизнаного Придністров'я та перебування там російських військових, Україна вимушена тримати значну кількість військових поблизу із молдовським кордоном. Та чи зможуть українські військові втрутитись у разі конфлікту між Молдовою та ПМР. На це питання відповів ексглава розвідки Молдови Юрій Брічаг.
Джерело: ютуб-канал Online.ua
Чи може Україна допомогти Молдові вирішити конфлікт з ПМР
Мене дуже тішить позиція офіційного Києва. Про це вже говорив президент України Володимир Зеленський, а наразі підтвердив глава МЗС Дмитро Кулєба, стосовно того, що невизнане Придністров'я є частиною республіки Молдова. Всі питання та всі ситуації, які мають бути вирішені на цьому клаптику території, повинні вирішуватись правоохоронними або конституційними органами республіки Молдова. Нажаль, поки не має офіційної позиції Кишинева, як саме все це має відбуватись, але є розуміння того, що територія невизнаної ПМР має бути демілітаризована, роззброєна і чинна влада Молдови повинна отримати повний контроль над цією територію, - зазначає Брічаг.
Чи може Молдова спробувати силою повернути Придністров'я
Експерт припустив, що у разі необхідності через конституційні органи Молдови, зокрема, через парламент та інші урядові відомства, має бути прийняте рішення. І тільки після цього, у разі якщо буде прийнято рішення про вторгнення на територію Придністров'я, Молдова може звернутись по допомогу до України та Румунії.
Брічаг підкреслив, що все це повинно бути врегулювано на законодавчому рівні, тобто отримати схвалення парламенту Молдови.
Читайте також:
Навіщо Придністров'я просить Росію збільшити кількість "миротворців" — відповідь експерта;
Війна в Україні змінила ставлення громадян Молдови до євроінтеграції — ексголова розвідки Молдови Юрій Брічаг
Чи може армія Придністров’я вступити у війну — пояснює ексголова розвідки Молдови Юрій Брічаг