Росія не тримає на бойових позиціях ракетоносіїв у Чорному морі. Малий ракетний корабель ВМС РФ, який був виведений на чергування 3 вересня, повернувся в пункт базування.
Джерело: голова Об'єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк під час брифінгу
Чи тримає РФ ракетоносії в Чорному морі
Незважаючи на це, за словами Гуменюк, рівень загрози все одно оцінюють як "високий", оскільки ракетоносії РФ можуть запускати ракети прямо з бухти базування.
Хоча це небезпечно, але випадки такі були. Крім того, ворог часто використовує фальсифіковані цілі, щоб перевірити реагування наших систем ППО, — зазначила Гуменюк.
Що стосується малого ракетного корабля, то він, як зазначила Гуменюк, знову може вийти за наказом командування і заступити на бойову позицію. Для повноцінного розгортання на бойові позиції йому необхідно близько 2-3 годин.
Ворожі кораблі в морі
1 липня на бойовому чергуванні в Чорному морі перебували два підводні човни, на борту яких було вісім крилатих ракет "Калібр". Потім у складі Корабельного угруповання окупантів кількість ракетоносіїв збільшилася до трьох – до двох підводних човнів приєднався надводний корабель. Сумарний залп "Калібрів" виріс до 16 одиниць.
Ракетну атаку ворог направив по Одеській та Миколаївській області: три "Калібри" сили протиповітряної оборони знищили над Чорним морем.
2 липня 2023 року на бойовому чергуванні в Чорному морі перебували дев’ять ворожих кораблів, серед яких були чотири носії крилатих ракет "Калібр".
В Азовському морі знаходився один російський корабель без "Калібрів" на борту. У Середземному морі на бойовому чергуванні було до восьми кораблів противника, серед яких був носій "Калібрів". Загальний залп — до 16 ракет.
Читайте також:
Британська розвідка дізналася нові дані про вихід РФ зі зернової угоди
Навіщо РФ вивела в Чорне море свій корвет "Сергей Котов" — відповідь розвідки Британії
Шантаж продовжується. РФ не бажає повертатися до "зернової угоди" — ISW