Чому насправді провалився новий "великий" наступ Росії — пояснення Гайдая
Категорія
Україна
Дата публікації

Чому насправді провалився новий "великий" наступ Росії — пояснення Гайдая

Чому насправді провалився новий "великий" наступ Росії — пояснення Гайдая
Джерело:  online.ua

Команда російського диктатора Володимира Путіна місяцями намагалася залякати українців новим "масштабним" наступом армії РФ. Однак, як виявилося, наступ окупантів аж ніяк не можна назвати "великим". Більшість експертів та аналітиків схиляються до думки, що він уже провалився. Очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай пояснив, чому так сталося та якої серйозної помилки припустився Кремль.

Джерело: ютуб-канал online.ua

Чому провалилися мобілізація у РФ та новий "масштабний" наступ окупантів

Нещодавно з'явилася інформація, що росіяни планують розпочати нову хвилю мобілізації на окупованих територіях Луганської області.

До лав армії ворога цього разу можуть потрапити юнаки 2006 року народження.

Журналіст online.ua Іван Гриневич поцікавився у Сергія Гайдая чи може це змінити ситуацію на полі бою в регіоні.

Ні, не змінить. Знаєте, коли Путін оголосив про так звану "часткову" мобілізацію, я одразу сказав, що це не дасть величезної військової переваги на полі бою. Річ у тому, що коли людей цивільних професій беруть і без підготовки кидають на фронт, то вони перетворюються на статистів, які гинуть у величезних кількостях. Давайте згадаємо, наскільки у нас суттєво почала збільшуватися кількість ліквідованих солдатів РФ, геометрично почала зростати... Чому? Тому що за 2-3 місяці неможливо із цивільного зробити кадрового військового, — пояснює Сергій Гайдай.

За словами очільника Луганської ОВА, більшість російських мобілізованих, які потраплять на фронт в Україні, мають лише одну мрію — втекти та вижити.

Саме тому й провалився новий "великий" наступ Росії, оскільки мобілізовані не знають, як воювати, не налаштовані це робити й хочуть просто втекти додому будь-яким способом.

 Мобілізовані росіяни все одно є серйозною проблемою для ЗСУ

Сергій Гайдай звертає увагу на те, що недооцінювати російських мобілізованих все одно не можна, оскільки вони продовжують стріляти у бік наших воїнів та намагаються вести наступ на деяких ділянках фронту.

Їх дуже багато. Так, вони гинуть "пачками", набагато більше їх гине, ніж наших військових. Однак з їхнього боку гине непотріб, а з нашого - справжні герої, які пожертвували життям заради перемоги.

Очільник Луганської ОВА зізнається, що багато наших бійців просто втомлюються ліквідовувати російських мобілізованих у такій шаленій кількості — у наших воїнів просто не витримують нерви.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Приречений на провал. Що не так із російським винищувачем МіГ-23

Винищувач МіГ-23 - ще один гучний провал Росії
Джерело:  online.ua

Американський журналіст та аналітик Калеб Ларсон звертає увагу на те, що радянський МіГ-23 Flogge програвав західним аналогам за маневреністю, авіонікою та надійністю. 

Головні тези:

  • Радянський підхід до виробництва винищувачів концентрувався на кількості, а не якості.
  • Навіть з деякими позитивними рисами, такими як вражаюча швидкість та недороге виробництво, МіГ-23 так і не зміг зберегти конкурентоспроможність.

Винищувач МіГ-23 — ще один гучний провал Росії

На переконання експерта, МіГ-23 був яскравим прикладом радянського підходу, адже тоді дбали про кількість, а не на якість.

Калеб Ларсон наголошує, що МіГ-23 мав крило зі змінною стрілоподібністю, що давало йому змогу змінювати форму крила для різних профілів польоту, фактично оптимізуючи характеристики підйомної сили і опору на різних швидкостях.

При цьому, хоча це на папері забезпечувало експлуатаційну гнучкість, воно також було досить складною конструкцією, зазначає експерт.Порівняно із західними винищувачами, такими як F-4 Phantom II або пізнішим F-15 Eagle, МіГ-23 мав суттєві недоліки з погляду маневреності, бортової авіоніки та загальної надійності.

За словами експерта, його управління на низьких швидкостях було особливо проблематичним, а нестабільна конструкція лякала навіть досвідчених пілотів.

Фото: wikipedia.org

Переваги МіГ-23 не змогли його врятувати

Калеб Ларсон не заперечує той факт, що у МіГ-23 були деякі помітні сильні сторони, пише 19FortyFive.

Насамперед йдеться про його вражаючу швидкість, особливо порівняно з іншими радянськими літаками тієї епохи, такими як МіГ-21.

Ба більше, саме МіГ-23 міг похизуватися поліпшеною дальністю польоту, вантажопідйомністю і можливостями радіолокаціями.

МіГ-23 був відносно недорогим і простим у виробництві у великих кількостях, що дозволило б Радянському Союзу наситити потенційні зони військових дій багатьма сотнями МіГ-23, створивши значну наступальну повітряну присутність, незалежно від недоліків реактивних літаків.

Попри це, що важливо розуміти,радянському винищувачу так і не вдалося скоротити якісний розрив з аналогами реактивних винищувачів НАТО.

Успіхи і невдачі літака підкреслюють ширшу динаміку холодної війни, в якій Захід прагнув до якісної переваги над Радянським Союзом, а СРСР розраховував лише на кількість.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в ЄС. Чого очікувати в 2025 році

ЄС

Протягом поточного року є шанс того, що офіційний Брюссель відкриє з Україною одразу два кластери в переговорах про членство в Європейському Союзі.

Головні тези:

  • Україна має шанс суттєво наблизитися до членства в ЄС.
  • Процес вступу передбачає важливі умови, зокрема одноголосне голосування за рішення в Раді країнами-членами.
  • Реформи в Україні мають бути стійкими.

2025 рік буде насиченим для України

З заявою з цього приводу виступила європейська комісарка з питань розширення Марта Кос.

Як зазначає політикиня, коли вона спілкувалася з українським лідером Володимиром Зеленським, він закликав відкрити всі глави переговорного процесу вже цьогоріч.

Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх.Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною — ред.), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший — а це зовнішня політика.

Марта Кос

Марта Кос

Єврокомісарка з питань розширення

За її словами, вкрай важливим фактор буде успішна процедура в Раді.

Про що насправді йдеться

Марта Кос звертає увагу на те, що під "успішною процедурою в Раді" вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне в процесі переговорів рішення.

Ці одноголосні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови відсьогодні нам потрібні три одностайні рішення, — наголосила єврокомісарка.

Марта Кос також зазначила, що незабаром офіційний Брюссель передасть до Ради скринінговий звіт — це перше одностайне рішення.

Згодом потрібно буде ухвалити контрольні показники.

Нам потрібне одностайне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії — і знову — одностайне рішення, — сказала вона.

Марта Кос вкотре нагадала, що процес вступу — це не тільки справа її роботи або роботи Єврокомісії, це також здебільшого те, що робитимуть держави-члени.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?