РФ намагається створити відчуття невідкладності свого повернення до Чорноморської зернової ініціативи, посилюючи удари по українській портовій та зерновій інфраструктурі, а також погрожуючи атакувати цивільні судна в Чорному морі, йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни.
Джерело: ISW
Чому РФ завдає удари по українських портах
Україна збирає більшу частину свого врожаю в липні-серпні, і удари Росії по українській портовій та сільськогосподарській інфраструктурі можуть ще більше ускладнити здатність України звільнити місце для зерна нового врожаю. Тривалі перебої в зерновій логістиці в Україні, ймовірно, матимуть все більший вплив на постачання зерна, посилюючи відчуття нагальності, яке Кремль сподівається створити, - говориться в повідомленні.
Кремль регулярно вдається до ескалаційної риторики щодо підтримки Заходом України, намагаючись вплинути на його поведінку. Незрозуміло, якою мірою російські сили мають намір завдавати ударів по цивільних суднах у Чорному морі, хоча Кремль, ймовірно, вважає, що ця заява матиме стримуючий ефект на морську активність у Чорному морі і створить умови, що нагадуватимуть повну блокаду українських портів на початку повномасштабного вторгнення".
Деталі: В ISW вважають, що спроба домогтися економічних поступок від Заходу може підірвати міжнародні зусилля Кремля, поставивши під загрозу постачання продовольства до кількох країн, які є цільовою аудиторією Кремля.
Російські удари по українській портовій та зерновій інфраструктурі, а також військово-морські дії продовжують ілюструвати, що Кремль готовий використовувати військово-морські сили та засоби високоточної зброї для вирішення нагальних економічних проблем, а не для операцій в Україні, – додали в інституті.
17 липня Кремль офіційно заявив про зупинку дії "зернової угоди" і пригрозив "ризиками" сторонам, які зважаться на продовження ініціативи без участі країни-агресорки.
Що важливо розуміти, це сталося після того, як був атакований Кримський міст. Як відомо, у підриві обєкта влада РФ звинувачує саме Україну.
Окрім того, 19 липня міністерство оборони Росії заявило, що вважатиме всі судна, які наближаються до України, потенційними перевізниками зброї.
Нещодавно команда українського лідера Володимира Зеленського звернулась до офіційної Анкари та ООН із пропозицією продовжити функціонування "зернового коридору" в межах Чорноморської зернової ініціативи без Росії, яка вийшла з домовленостей.
Читайте також:
Британська розвідка дізналася про нові проблеми армії РФ на фронті
Чому РФ вперше не виведе ядерні субмарини на парад ВМФ — відповідь розвідки Британії
У Росії погрожують будівельним компаніям через провали на українському фронті