Самостійні пошуки зниклих безвісти в соцмережах можуть лише нашкодити військовим.
Що не можна робити під час пошуку зниклих безвісти
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими наголошують, що не можна самостійно шукати своїх зниклих близьких в соціальних мережах. Такі пошуки можуть лише нашкодити зниклому.
Чого не можна робити під час пошуку:
Виставляти фото зниклого у військовій формі в соцмережах.
Називати військову частину чи батальйон.
Вказувати точну останню локацію зниклого.
Тегати його профіль у соцмережах.
Чому цього не можна робити:
Тому що він може розказати у полоні зовсім іншу історію, а ваша "допомога" може спричинити важкі наслідки.
Тому що він може ховатися у місцевих як цивільний.
Тому що він може виходити з оточення в цивільному одязі тощо.
Тому що розкриття позицій його підрозділу може спричинити загибель його побратимів.
Українці можуть подати дані про зниклого до Національного інформаційного бюро. Також є доступною для користування Дорожня карта Координаційного штабу.
Зниклі безвісти в Україні
Раніше заступник голови МВС Леонід Тимченко в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів, що наразі Міністерство внутрішніх справ має дані про 26 тисяч зниклих безвісти за особливих обставин. З них 11 тисяч людей – цивільні, близько 15 тисяч – військові. Близько 9 тисяч рідних вже отримали витяги з Єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин.
5 травня 2023 року тодішній Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко заявляв, що українська влада розшукує понад 7 тисяч людей зниклих безвісти, з них 15% – цивільні.
Станом на кінець травня 2023 року Україні було відомо про приблизно 24 тисячі громадян України, зниклих безвісти під час збройної агресії Росії, повідомляв омбудсмен Дмитро Лубінець.