Українські війська не використовуватимуть далекобійні ракети ATACMS для ударів по території Росії. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов.
Джерело: ABC
Як Україна буде використовувати ракети ATACMS
Ми не використовуватимемо їх (ракети ATACMS - ред.) на території Росії, у нас є угоди з цього питання з нашими партнерами, - сказав Данілов.
Він наголосив, що ATACMS застосовуватимуться виключно для захисту території України.
Що відомо про передачу ATACMS Україні
Західні ЗМІ раніше заявляли про те, що питання передачі далекобійних ATACMS зрушило з мертвої точки. В Сенаті Сполучених штатів Америки закликали Джо Байдена передати нашій країні ракети, втім, Білий дім був стриманий у своїх заявах. Там стверджують про продовження дискусій щодо передачі снарядів.
Під час зустріч Володимира Зеленського та Джо Байдена, останній повідомив лідеру України про те, що Штати нададуть невелику кількість ракет ATACMS. Втім, прессекретар Білого дому Карін Жан-П'єр не змогла підтвердити цю інформацію.
На думку колишнього спецпомічника командувача ЗСУ Валерія Залужного, президента Американського університету в Києві Дена Райса, адміністрація президента США Джо Байдена вже цього тижня може схвалити рішення про передачу Україні далекобійних ракет ATACMS з касетною бойовою частиною.
Цього тижня, ймовірно, буде схвалено рішення щодо касетних ракет ATACMS. Отримання згоди на передачу HIMARS DPICM цього тижня змінить правила гри. Вони, швидше за все, з’являться на полі бою наступного тижня без необхідності навчання та змін, що матиме величезне значення. Коли ці ракети запускаються, вони перетинають звуковий бар’єр. Для мене це звук свободи, — зазначив Райс із посиланням на представників Білого дому та Пентагону.
Читайте також:
Надання Україні ракет ATACMS може вплинути на рішення Німеччини щодо Taurus — WSJ;
Рішення щодо передачі Україні ракет Taurus ще немає — Пісторіус
Міністр оборони Німеччини розкрив терміни ухвалення рішення щодо Taurus для України