Данія назвала умову передачі Україні винищувачів F-16
Категорія
Політика
Дата публікації

Данія назвала умову передачі Україні винищувачів F-16

Данія назвала умову передачі Україні винищувачів F-16
Джерело:  online.ua

За словами виконуючого обов'язки міністра оборони Данії Троельса Лунда Поульсена, його країна підтримує передачу Україні американських винищувачів F-16, однак тільки за умови схвалення з боку США. 

Джерело:  Radio 4

Данія готова передати Україні винищувачі F-16 

Я хотів би сказати, що не можу собі уявити, щоб ми не підтримали це. Україні потрібні літаки. Більше, ніж будь-коли, якщо вони хочуть виграти свою боротьбу. Це стосується і данських винищувачів F-16, - зазначив в.о глави Міноборони Данії.

Кілька днів тому Троельс Лунд Поульсен заявляв, що його країна ще не прийняла рішення щодо передачі Україні винищувачів F-16.

Данія має 43 винищувачі F-16, 30 з яких активно використовуються. Однак зараз Данія замінює F-16 на більш сучасні винищувачі F-35.

Поульсен підкреслив, що розроблений спільно з Нідерландами план передбачає навчання українців на F-16 на данській базі військово-повітряних сил Скрюдструп, що у Пвденній Ютландії – там розташовані данські винищувачі цього класу.

При цьому Поульсен тоді заявляв, що запропонований план не означає, що Данія вже вирішила передати Україні свої винищувачі F-16.

Скільки часу потрібно українським пілотам для освоєння F-16

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, українські пілоти можуть опанувати американські винищувачі F-16 упродовж чотирьох місяців.

Резніков підкреслив, що наразі активно триває обговорення того, скільки часу потрібно пілотам ЗСУ на опанування F-16.

Звучить вже всім відомий період: після тестування наших двох пілотів у США вважається, що до 6 місяців буде достатньо. Я оптимістично дивлюся на те, що наші досвідчені пілоти з їхнім бажанням та прагненням, мабуть, полетять швидше, - підкреслив очільник Міноборони.

Резніков уточнив, що йдеться про вільні польоти, з маневром, уночі та в парі.

Я думаю, за 4 місяці це реалістично. Я так вважаю, бо ми вміємо дивувати, - підкреслив глава Міноборони.

У цьому контексті він нагадав, що українські військові дуже швидко опановували управління та використання західних зразків озброєння.

Приміром, якщо стандартний час підготовки екіпажу системи ППО Patriot становить 10 місяців, українські бійці навчилися за 10 тижнів.

Тому я впевнений, що пілоти полетять швидше, ніж за 6 місяців. Проте не може пілот літати самостійно. Йому потрібні інженери, техніки, обслуговування, зброярі, заправники й таке інше. Це найскладніша техніка. Ось цей курс навчання, він довший ніж 4 місяці... Паралельно потрібно готувати інфраструктуру: потрібно підготувати для цього аеродроми, підготувати укриття, потрібно обслуговувати, - переконаний Резніков.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?