Суд арештував майно сімʼї Гринкевичей та підконтрольних кампаній
Категорія
Україна
Дата публікації

Суд арештував майно сімʼї Гринкевичей та підконтрольних кампаній

Гринкевичі
Джерело:  Бабель

Суд арештував майно сім’ї та компаній Ігоря Гринкевича. Йдеться про арешт усіх автомобілів преміумкласу, рахунків, земельних ділянок, квартир, будинків, що належали родині львівського бізнесмена.

ДБР арештувало майно сімʼї Гринкевичей та підконтрольних кампаній

Гринкевич був одним з найбільших постачальників Міноборони.

Працівники Державного бюро розслідувань затримали його, коли він пропонував $500 тис. одному з керівників Головного слідчого управління ДБР.

Хабар пропонувався за сприяння в поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній у ході розслідування кримінального провадження.

Бюро порушило кілька місяців тому кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу більш ніж на 1,5 млрд грн.

Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення і зберігання одягу для потреб Міноборони. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн і відповідно зриву постачання.

Справа Гринкевичів

Державне Бюро розслідувань кілька місяців тому порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 млрд грн.

Слідство встановило, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 млрд грн та відповідно зриву постачання.

Правоохоронці також виявили повне невиконання шести контрактів. Щонайменше за семи договорами підприємства поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобовʼязань. Також, встановлено, що вісім договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

Крім того, аналіз зовнішньоекономічних контактів та митних документів вказаних підприємств, виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ.

Наразі перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів. За попередніми оцінками сума збитків може сягати більше мільярда гривень.

Категорія
Політика
Дата публікації

ПАРЄ ухвалила резолюцію про мирні переговори щодо України

ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи більшістю голосів ухвалила резолюцію "Європейська прихильність справедливому і міцному миру в Україні". 

Головні тези:

  • Резолюція ПАРЄ підтримує мирні переговори щодо України та наголошує на потребі гарантій безпеки для країни від провідних світових держав.
  • Документ вказує на продовження зусиль Росії у підриві міжнародного порядку та втягненні інших держав у воєнний конфлікт з Україною.
  • Резолюція вимагає від Росії відмовитися від імперіалістичних амбіцій та провести деколонізацію, визнаючи режим Путіна як “тоталітарний”.
  • Щоб досягти стійкого миру, ПАРЄ закликає посилити санкції проти РФ, зокрема, повністю заборонити імпорт російського газу та створити трибунал для переслідування керівництва за агресію проти України.
  • Резолюція також пропонує конфіскацію російських активів для компенсації Україні та постраждалим від російської агресії.

Що представляє собою резолюція ПАРЄ щодо досягнення миру в Україні

Під час обговорення резолюції низка делегатів ПАРЄ, серед яких лорд Річард Кін з Великої Британії, наполягали на тому, що війну в Україні не можна просто завершити досягненням режиму припинення вогню.

Натомість Україна має отримати потужні гарантії безпеки від провідних світових держав.

ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо мирного врегулювання розв’язаної РФ війни проти України
ПАРЄ

У тексті резолюції підкреслюється, що Росія продовжує власні зусилля з підриву міжнародного порядку, залучаючи до розв’язаної війни проти України Іран та Північну Корею.

Про що ще йдеться у резолюції ПАРЄ

Саміт миру, який відбувся у Швейцарії влітку 2024 року, визнано найзначнішою дипломатичною подією, покликаною прискорити процес врегулювання розв’язаної Кремлем безпідставної війни.

Будь-які мирні переговори мають включати Україну і поважати її право самостійно визначати своє майбутнє. ПАРЄ визнає, що для проведення стійких мирних переговорів необхідна позиція міцності та надійної обороноздатності, — зазначається у тексті резолюції.

У асамблеї підкреслили, що сталий мир стане можливим лише тоді, коли Росія відмовиться від своїх імперіалістичних амбіцій і проведе деколонізацію, при цьому режим Володимира Путіна визнається "тоталітарним".

Резолюція також включає заклик до Європи та європейських партнерів посилювати санкційний режим проти РФ, зокрема, повністю заборонити імпорт російського газу, створити спеціальний трибунал для переслідування російського і білоруського керівництва за агресію проти України, а також перевести всі заморожені російські активи в спеціальний міжнародний фонд для подальшої виплати компенсацій Україні та всім постраждалим від російської агресії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?