Слідчі ДБР проводять обшуки у екс-голови НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва, який очолював компанію з 26 березня 2014 року по 28 квітня 2021 року.
Джерело: пресслужба ДБР
Чому у Коболєва проводять обшуки
Представники ДБР повідомили, що обшуки у екс-голови правління НАК "Нафтогаз" проводяться у рамках розслідування кримінального провадження за фактом незаконного відчуження у 2020 році природного газу на 2,2 млрд гривень.
Державне бюро розслідувань проводить обшуки у колишнього керівництва Національної компанії "Нафтогаз України", в офісі Акціонерного товариства "Укртрансгаз" та у керівників приватних підприємств, - підкреслили у ДБР.
Коболєв вирішив пояснити свої багатомільйонні премії в Нафтогазі
Колишній очільник "Нафтогазу" Андрій Коболєв почав стверджувати, що керівництво НАК отримувало багатомільйонні премії в минулому році за виконані перед державним бюджетом зобов’язання щодо відрахувань податків та частини прибутку.
Андрій Коболєв (фото - facebook.com/NaftogazGroup)
Як стверджує Андрій Коболєв, кожен з директорів і членів правління НАК отримав премії в межах максимально дозволеного ліміту, який прописаний в контракті кожного співробітника "Нафтогазу".
Окрім того, Андрій Коболєв звернув увагу на те що Нафтогаз виконав свої зобов’язання за чистими грошовими переказами в бюджет на 100%, які він особисто погоджував з очільником Кабінету міністрів Денисом Шмигалем та українським лідером Володимиром Зеленським.
28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з поста глави НАК "Нафтогаз України" — на його місце призначили в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, він був виконавчим директором компанії до призначення в.о. глави Міненерго.
Офіційною причиною звільнення Коболєва Кабмін назвав його незадовільну роботу. Як пояснили в уряді, в 2020 році збиток групи компаній "Нафтогаз" склав 19 млрд гривень, тоді як фінансовий план компанії передбачав отримання 11,5 млрд гривень прибутку.
Сам Коболєв заявив, що про своє звільнення дізнався з новин. Він стверджує, що заяву не писав.
Коболєв очолював "Нафтогаз" з березня 2014 року. У березні минулого року Кабмін підтримав пропозицію наглядової ради Нафтогазу продовжити повноваження Коболєва на чотири роки — до 22 березня 2024 року.
Вітренко ще в лютому пропонував прем’єр-міністру Денису Шмигаль звільнити Коболєва з посади голови НАК "Нафтогаз України" і розірвати контракти з усіма членами наглядової ради компанії за невиконання показників з видобутку газу в 2020 році та плани скорочувати видобуток. Шмигаль говорив, що для цього немає підстав.
Читайте також:
Кабмін звільнив Коболєва і призначив нового главу Нафтогаза.
Група Нафтогаз різко відреагувала на звільнення Коболєва.
Нафтогаз відзвітував про багатомільярдні збитки за рік.