Майже 9 років триває війна України за свою незалежність. Саме битву за Донецький аеропорт можна вважати одним з найзапекліших моментів війни до повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. 16 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Всеукраїнський день пам’яті "кіборгів" встановили за ініціативою українських героїв, які 242 дні та ночі хоробро боронили Донецький аеропорт.
Джерело: online.ua
16 січня в Україні вшановують пам’ять "кіборгів": що важливо знати
Битва за Донецький аеропорт між українськими воїнами та російськими загарбниками точилася з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року — вона закінчилися тотальною руйнацією старого та нового терміналів аеропорту.
Руїни терміналу. 9 жовтня 2014 року (фото - wikipedia.org)
У період з 18 до 21 січня 2015 року у результаті підриву росіянами терміналу ДАП загинуло 58 "кіборгів". Після цього, 21 січня, було ухвалено рішення відвести наших бійців з нового терміналу, який ворог повністю зруйнував, він став і не придатний для оборони.
Новий термінал. 16 жовтня 2014 року (фото - wikipedia.org)
Що важливо розуміти, кіборгами" наших герої назвав назвав сам ворог.
"Кіборги" вистояли, не встояв бетон" — це фраза, яка підтверджує героїзм та незламність наших воїнів.
Не можна також не згадати про те, що за період боїв нашій армії вдалося вибудувати оборону: українські вонїни створили лінію укріплень навколо злітної смуги по периметру навколишніх сіл — у Пісках, Водяному, Опитному, біля вентиляційного ствола шахти Бутівки.
Я воював за свою землю, за своїх дітей, за маму, за сестру, за всіх близьких, за всю Україну. Всі ми, хто туди заходив, ми готові були померти, але не відступити, - згадує бої за Донецький аеропорт один із "кіборгів" Сергій Моргунов.
Сьогодні, у боротьбі за себе та свою країну, кожен українець перетворився на "кіборга". Однак ніхто з нас не забуде подвиг захисників Донецького аеропорту, які одними з перших дали відсіч ворогу та захистили свою батьківщину.
Читайте також: