Українська влада продовжує активно шукати способи усунення суддів Конституційного суду України після їхнього скандального рішення щодо скасування е-декларацій. Народні обранці вирішили продовжити боротися із несправедливістю законними шляхами. Так, 3 листопада стало відомо, майже 150 депутатів почали вимагати у 11 суддів Конституційного суду добровільно піти у відставку після підтримки рішення про неконституційність деяких норм щодо електронного декларування. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на заяву різних політичних фракцій і груп, яка була зачитана з трибуни українського парламенту.
"Народні депутати України, які підписали цю заяву… закликають суддів Конституційного Суду України, які підтримали рішення Конституційного Суду України №13-р/2020 від 27 листопада 2020 року, скласти з себе повноваження судді Конституційного Суду України за власним бажанням або ж подати у відставку невідкладно!", – йдеться в офіційній заяві народних обранців.
Варто звернути увагу на те, що депутати невідкладно звернулися до таких суддів КСУ:
- Тупицького Олександра Миколайовича,
- Городовенка Віктора Валентиновича,
- Завгородньої Ірини Миколаївни,
- Касмініна Олександра Володимировича,
- Кривенка Віктора Васильовича,
- Литвинова Олександра Миколайовича,
- Мойсика Володимира Романовича,
- Саса Сергія Володимировича,
- Сліденка Ігоря Дмитровича,
- Філюка Петра Тодосьовича,
- Юровської Галини Валентинівни.
Що важливо розуміти, нещодавно заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук розповіла, що під заявою Верховної Ради до суддів Конституційного суду є "вже більше 150 підписів" і вона плекає надію, що буде й 226 голосів, й "конституційна більшість". За її словами, підписали заяву і нардепи "Слуги народу", і нардепи з фракцій "Голосу", "Європейської солідарності", групи "Довіра". Однак анонімні джерела стверджують, що "слуги народу" не хочуть голосувати за законопроєкт президента Володимира Зеленського про розпуск КС, тому збирають підписи у всіх фракціях за таку заяву.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше влада ЄС озвучила невідкладну вимогу Верховній Раді.