5 травня в Україну вперше приїде глава Держдепу США Ентоні Блінкен. Він проведе переговори з президентом України Володимиром Зеленським, прем'єр-міністром Денисом Шмигаль, главою МЗС Дмитром Кулебою та іншими високопоставленими чиновниками. На зустрічах піднімуть питання підтримки США в боротьбі з російською агресією, поставки зброї, вступ України в НАТО та реформи.
Джерело: сайт Держдепу США
Виконуючий обов'язки помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Філіп Рікер уточнив, що в ході візиту до Києва Блінкен підтвердить підтримку США України і закличе виконати велику роботу в боротьбі з корупцією.
"Блінкен підтвердить непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України, особливо перед лицем триваючої російської агресії. Він також буде сприяти подальшому прогресу в реформах України та боротьбі з корупцією. Має бути зроблена велика і важка робота, щоб забезпечити світле майбутнє для всіх українців", - розповів Рікер про план команди Байдена по Україні.
Представник Держдепу США нагадав, що головною умовою для отримання Україною допомоги Вашингтона є ключові реформи й боротьба з корупцією.
"І будь-яка спроба змінити управління і процедури відбору в державних органах викликає занепокоєння. Корпоративне управління є важливою частиною стабільного демократичного суспільства, і ми продовжимо закликати лідерів і представників України поважати прозору практику корпоративного управління", - попередив Рікер.
Крім того, під час брифінгу помічник держсекретаря згадав про ситуацію з компанією Нафтогаз України і заявив про "стурбованість з приводу недавніх кроків в зв'язку з діями Кабінету міністрів з маніпулювання деякими діючими нормативними актами".
Блінкен їде в Україну - ключові питання і план переговорів
У Держдепі США уточнили, що на порядку денному переговорів Блінкена з владою України будуть стояти наступні питання:
реформи і боротьба з корупцією;
вступ України в НАТО;
поставки в Україну американського озброєння.
"Адміністрація Байдена продовжує прагнути, щоб двері в НАТО залишалися відкриті для претендентів, коли вони будуть готові виконувати відповідні вимоги і зобов'язання. У тому, що стосується нашої допомоги в сфері безпеки, то, як ви знаєте, ми вже поставляли Україні як летальну, так і нелетальну зброю. І, наскільки я знаю, Конгрес виділив $408 млн на 2021 фінансовий рік для надання допомоги Україні в сфері безпеки", - підкреслив Рікер.
Читайте також: