Держгеокадастр позбавили монополії на внесення відомостей про земельні ділянки до Земельного кадастру. Тепер таким правом володітиме будь-який сертифікований інженер-землевпорядник.
Джерело: фейсбук міністра аграрної політики Романа Лещенка
Пілотний проєкт має ліквідувати корупційний ризик, політик називає його одним із важливих чинників, які не дозволяли громадянам реалізовували свої права на землю:
Внесення відомостей до Державного земельного кадастру – практично остання лазівка, яка "дозволяла недобросовісним чиновникам створювати для громадян та бізнесу перешкоди у реалізації їх прав на земельні ділянки", — пояснив міністр.
Зі впровадженням змін, розробники документації із землеустрою отримають можливість вносити відомості до Державного земельного кадастру самостійно. Процес реєстрації стане швидшим і документи будуть розглядати максимум впродовж 7 днів.
Передбачено також процедурні запобіжники від потенційних зловживань. Міністр уточнив:
Зокрема запроваджено систему моніторингу за діяльністю сертифікованих інженерів землевпорядників. У разі виявлення порушення закону державний кадастровий реєстратор порушуватиме перед Держгеокадастром питання про скасування незаконного рішення інженера, а до розв'язання питання фіналізувати внесення відомостей до кадастру буде неможливо.
Чим займається Держгеокадастр
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) утворена 10 вересня 2014 р.. Це центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Читайте також:
Як зміняться тарифи на комунальні послуги – прогноз Мінекономіки
Нова військова допомога від США уже прибула в Україну
У Німеччині просять нову владу негайно надати зброю Україні