Директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський звернув увагу на те, що Кабінету міністрів не варто було вводити державне врегулювання цін, оскільки це рішення спровокує вкрай негативні наслідки для громадян.
Джерело: "24 канал"
Експерт описав негативні наслідки державного врегулювання цін
За його словами, суттєво може погіршитися якість продуктів або ж вони взагалі зникнуть.
На переконання Іллі Несходовського, підхід Кабінету міністрів є неправильним, оскільки він призвиде до подальшого погіршення економічної ситуації в Україні.
Такий захід матиме негативні наслідки. Наприклад, окремі товари просто зникнуть з поличок магазинів через те, що їх буде невигідно продавати, – підкреслив економіст.
Несходовський звертає увагу на те, що що таке регулювання призведе і до того, що погіршиться якість продуктів, адже з метою виконання вимог уряду й зберігання попиту на задовільному рівні, виробник використовуватиме гіршу сировину, щоб продавати за відповідною ціною.
Фото — unsplash.com
Як стверджує очільник Інституту соціально-економічної трансформації, у випадку, коли є монопольні змови або неконкурентна поведінка, то для таких ситуацій є Антимонопольний комітет. Що важливо розуміти, саме він організовує розслідування і за зловживання застосовує штрафні санкції для тих, хто необґрунтовано підвищував ціни.
Для регулювання цін найкращий підхід – це не знижувати ціни, а підтримувати тих громадян, які є найбільш незахищеними: пенсіонерів; тих, хто отримує соціальну допомогу. Для таких людей (треба – ред) запропонувати додаткові виплати, які дадуть їм можливість покрити зростання цін, - каже експерт.
Окрім того, за словами Несходовського, є можливість встановлювати пільги для виробників, щоб вони могли знижувати ціни.
На переконання економіста, таке рішення держави – це простий спосіб замість того, щоб ринковими методами змінювати ситуацію.
Читайте також:
В уряді назвали умови отримання безвідсоткових кредитів
ОП заявив про програму фінансового лізингу на житло під 5%