На думку військового аналітика Defense Express Сергія Згурця, російські військові намагаються зміцнити лінію оборони на лівому березі Дніпра у Херсонській області, прагнучі зберегти сухопутний коридор до анексованого Криму.
Джерело: "Еспресо"
Чому лінія оборони не допоможе російським окупантам втримати Херсонщину
Дії російської армії скеровані на те, аби спробувати побудувати три лінії оборони на лівому березі Дніпра протяжністю близько 200 км, з проміжком кожної лінії 15-20 км. Окупанти очікують форсування Дніпра з боку ЗСУ, хоча я не думаю, що ми будемо форсувати річку. Але побачимо, чи буде противник продовжувати цю лінію у Запорізькій області, - зазначив військовий експерт.
За його словами, окупанти намагаються звести бетонні лінії укріплень та максимально довго тримати оборону у напрямку Криму.
Противник будує оборону достатньо швидкими темпами, але це не означає, що ця лінія оборони стане в нагоді армії РФ. Існують варіанти, за допомогою озброєння, мінімізувати ефект від оборони окупантів, - підкреслив експерт.
У той же час, на думку військового експерта Романа Світана, український контрнаступ сповільнився через збільшення кількості військових окупаційної армії в результаті проведення мобілізації.
Експерт зазначив, що наразі український контрнаступ недостатньо стрімкий через затримки із поставками військових озброєнь з боку Заходу.
На думку Світана, навряд чи контрудар ЗСУ відбудеться на півдні.
У будь-якої армії, коли вона "застигає", є один резерв для наступу, що може виконати один "кидок" на якомусь напрямку. Це може бути Херсон, але Херсон навряд чи: може бути кидок або на Мелітополь, або на Волноваху, або прорив в районі Сватового і Кремінної, - зазначає аналітик.
Світан зазначив, що передача Україні сучасних західних зразків авіації могла б сприяти завершенню війни ще до кінця року.
Ми виженемо російські війська з усієї окупованої частини України. Спочатку ракетами покладемо всю протиракетну, протиповітряну оборону, включаючи Крим. Ми працюватимемо по глибинній території - по "місцях прийняття рішень": командних пунктах, логістичних ланцюжках. Авіація відпрацює цю смугу і за два тижні там просто не буде жодного складу... Той, хто не дає нам авіацію, і стримує наш наступ, - наголосив експерт.
Читайте також: