Китайська Народна Республіка переживає потужну енергетичну кризу, пов'язану з критичним дефіцитом генерації електроенергії. Ця криза накладається на банкрутство китайського гіганта будівельної галузі China Evergrande Group і може мати наслідком різке падіння світової економіки.
Джерело: Reuters.
Вже зараз китайські підприємці змушені різко скорочувати обсяги промислового виробництва, а корпорації світового рівня, такі як Apple і Tesla, взагалі на кілька днів зупинили свою роботу. Вимога уряду КНР жорстко дотримуватись норм по енергоспоживанню також призвела до кількаденного закриття заводів, які виробляють широкий асортимент комплектуючих. Таким чином, було порушено увесь логістичний ланцюжок поставок.
Загрозлива ситуація виникла внаслідок запровадження жорстких екологічних норм і подорожчання вугілля через зниження поставок.
Найбільше кризу відчули на собі підприємці найбільш промислового розвинених східного і південного регіонів Китаю.
В містах відбуваються постійні відключення електроенергії. Тривалість таких відключень збільшується з кожним днем. Торгові центри і магазини змушені працювати при свічках або значно скорочувати робочий час. Потужні місцеві виробники заявляють про зупинення виробництва внаслідок нестачі електроенергії.
Дефіцит електроенергії руйнує економіку
Китайські експерти застерігають, що дефіцит електроенергії фактично руйнує сталеливарну, цементну та алюмінієву промисловість. В таких умовах, зазначають аналітики, китайська економіка не матиме перспектив для зростання в найближчий час.
КНР є найбільшим промисловим виробником в світі і найбільшим світовим споживачем електроенергії. Разом з тим, Китай виробляє і найбільшу в світі кількість парникових газів в процесі своєї економічної діяльності.
Однак, уряд КНР не поспішає з втіленням стратегії скорочення викидів в атмосферу, які призводять до глобального підвищення температури на планеті.
Так, голова уряду КНР Сі Цзіньпін заявив, що його країна планує вийти на рівень вуглецевої нейтральності не раніше 2060 року.
З цією метою, після Міжнародного кліматичного саміту, лідер комуністичного Китаю заявив про жорсткий контроль за споживанням вугілля на території країни. Згідно озвученого плану, Китай має з 2026 року досягти етапу початку скорочення його споживання. Зрештою, після 2030 року КНР має пройти пік найбільших викидів вуглецю і до 2060 року повністю перейти на безвуглецеві технології.
Читайте також:
У Китаї не виключають можливість нанесення превентивного ядерного удару по США.
Байден і Джонсон обговорили відносини з Росією та Китаєм.
Байден запропонував Сі Цзіньпіню зустрітися, але той не погодився - FT.