Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган несподівано підтримав претензії кремлівського диктатора Володимира Путіна стосовно того, що Україна експортує зерно до країн ЄС, а не до країн третього світу, яким погрожує голод.
Джерело: Anadolu Ajansı
Ердоган підтримав Путіна у питанні експорту українського зерна
При цьому турецький президент також нахабно запропонував поновити експорт російського зерна.
Ердоган сьогодні провів особисту зустріч з лідером Хорватії Зораном Мілановичем. На спільній пресконференції турецький президент публічно підтримав зерновий шантаж Путіна. Він заявив, що українське зерно нібито йде в багаті країни, а не в бідні регіони.
На жаль, зерно, що надходить у складі зернових партій, йде в багаті країни, а не в бідні. У той час, як санкції проти Росії тривають, той факт, що поставки зерна йдуть в країни, які вводять ці санкції, турбує Путіна, - цинічно зазначив Ердоган.
Більш того, глава Туреччини захотів відновити постачання російського зерна.
Ми хочемо, щоб почалися поставки зерна з Росії, ми очікуємо цього, - наголосив Ердоган.
Зі свого боку очільник МЗС України Дмитро Кулеба спростував кремлівську брехню про те, що українське зерно поступає виключно у країни ЄС.
За його словами, 2/3 українського зерна, яке Україна вже відправила через “зерновий коридор”, спрямовані на ринки Азії, Африки та Близького Сходу, що дозволило значно знизити світові ціни на пшеницю.
Буквально зараз черговий корабель з українським зерном дістався берегів Африки біля Судану. Загалом дві третини відправлених кораблів спрямовані до Азії, Африки та Близького Сходу. Це реальні факти, а вигадки росіян про направлення зерна лише в Європу просто не відповідають дійсності, - наголосив Кулеба.
Міністр зауважив, що з початку роботи "коридору" кораблі з українським зерном відбули до портів Єгипту, Ємену, Ізраїлю, Ірану, Індії, Китаю, Республіки Корея, Лівії, Сомалі, Судану, Джибуті, Туреччини та країн ЄС.
За словами Кулеби, в серпні, щойно відбулися перші відвантаження з українських портів, ціни на пшеницю знизилися щонайменше на 5%.
Кулеба додав, що Росія може навмисно озвучувати сумніви в ефективності "зернового коридору", готуючись торгуватися та шантажувати світ з наближенням завершення 120 днів "зернової" ініціативи.
Читайте також: