Турецький державний лідер Реджеп Ердоган уперше після бойових дій у Нагірному Карабасі офіційно відвідає азербайджанський регіон. Перш за все він планує візит у місто Шушу.
Джерело: Anadolu
За словами президента дружньої для Баку республіки, той планує свій візит на травень. Він почнеться після того, як мусульмани відсвяткують Рамазан.
З твердженням про намір відвідати зону бойових дій у Шуші Ердоган оголосив під час неформального саміту Тюркської ради.
“Важливо, щоб тюркомовні країни продовжили підтримувати Азербайджан і в справі захисту і відродження тюркських пам’яток в Карабасі. Сподіваюся, що скоро, після свята Рамазан, ми відвідаємо Шушу, що стане для нас ще одним святом”, — наголосив політик.
Згідно з даними інших медіа, разом з турецьким президентом в Нагірний Карабах поїде його азербайджанський колега Ільхам Алієв.
Наслідки війни в Нагірному Карабасі у 2020 році
Тривалий час Шуша знаходився під де-факто контролем Вірменії, оскільки перебував на території так званої “Нагірно-Карабаської республіки”, не визнаної у світі. Восени 2020 року за Карабах поновилися бої між Збройними силами Азербайджану з одного боку та військами Арцаху й Вірменії з іншого.
Вірменська сторона відверто програвала протистояння — азербайджанський опонент зумів взяти під свій контроль за кілька тижнів важливі райони, а також відбити Шушу. Дорога з цього міста прямо вела на Степанакерт — адміністративний центр Нагірного Карабаху, який таким чином ледь не потрапив у повне оточення.
Внаслідок тяжких для Вірменії переговорів значна частина територій Нагірного Карабаху перейшла під офіційний азербайджанський контроль. У регіон ввели корпус миротворців зі складу російських військ, а всі зіткнення зупинили.
Під контролем вірменської сторони залишився передусім згаданий Степанакерт, а веде до нього Лачинський коридор, вільний прохід яким забезпечують саме миротворці.
Читайте також:
У березні на тлі поразки у війні спалахнули суперечки між урядом Вірменії та керівництвом Генерального штабу Збройних сил.
У січні турецький лідер Реджеп Таїп Ердоган і президент Росії Володимир Путін провели невідкладні переговори щодо Карабаху.
У січні азербайджанська та вірменська влада провели переговори з приводу врегулювання конфронтації за Нагірний Карабах.