Керівництво Євросоюзу виступило у понеділок, 11 жовтня, з рішенням про пролонгування санкції проти Росії за використання хімічної зброї - йдеться про інциденти в Сирії та британському Солсбері.
Джерело: Рада ЄС
За офіційними даними, санкційний тиск з цього приводу продовжено до 16 жовтня 2022 року.
“Сьогодні Рада постановила продовжити дію обмежувальних заходів проти поширення і застосування хімічної зброї ще на один рік, до 16 жовтня 2022 року. Чинний санкційний режим був вперше введений в 2018 році стосовно фізичних і юридичних осіб, безпосередньо відповідальних за розробку і використання хімічної зброї, а також які забезпечують фінансову, технічну або матеріальну підтримку”, - говориться у заяві.
Санкції спрямовані проти 15 осіб, серед яких 10 росіян та 5 громадян САР, а також проти двох організацій. Обмеження передбачають заборону на поїздки до країн ЄС, а також блокування активів - фізичних та юридичних осіб. Одночасно з цим фізичні та юридичні особи з європейської співдружності не можуть надавати кошти цим особам.
Санкції за хімічну зброю
Перш за все ЄС бореться таким чином проти поширення та використання хімічної, а також підтримує положення Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення (КХЗ).
Щодо РФ такі рестрикції було введено після викриття хімічної шпигунської атаки в британському місті Солсбері. Там 2018 року два агенти російських спецслужб “Олександр Петров” і “Руслан Боширов” використали нервово-паралітичну речовину “Новачок” для спроби отруєння колишнього розвідника Сергія Скрипаля.
Він разом з донькою Юлією пережив цей замах, а пізніше стало відомо безліч деталей про російських агентів.
Під санкціями також опинився російський Державний науково-дослідний інститут органічної хімії та технології, який звинуватили безпосередньо у розробці згаданого “Новачка”.
Читайте також: