ЄС вперше запровадить санкції проти китайських компаній через допомогу РФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

ЄС вперше запровадить санкції проти китайських компаній через допомогу РФ

ЄС вперше запровадить санкції проти китайських компаній через допомогу РФ
Джерело:  online.ua

Вперше з початку російського вторгнення РФ в Україну Євросоюз запропонував санкції проти китайських компаній за підтримку російського військово-промислового комплексу.

Джерело: Financial Times

Проти якиї китайських компаній запровадять санкції

До списку 11 пакета санкції увійшло 7 китайських компаній. Їх звинувачують у тому, що вони продали РФ обладнання, яке може використовуватися у зброї.

Дві компанії материкового Китаю зі списку, 3HC Semiconductors і King-Pai Technology, вже потрапили під санкції США.

Також наявні пʼять компаній з Гонконгу — Sinno Electronics, Sigma Technology, Asia Pacific Links, Tordan Industry і Alpha Trading Investments.

Компанію 3HC, яка виробляє комп’ютерні мікросхеми, звинуватили у «спробі ухилитися від експортного контролю та придбанні або спробі придбати товари американського походження для підтримки військової та/або оборонно-промислової бази Росії».

King-Pai постачає в РФ мікроелектроніку, яка «має оборонне застосування, яке включає системи наведення крилатих ракет».

Брюссель також пропонує запровадити санкції проти деяких іранських компаній, які займаються виробництвом і постачанням безпілотників до Росії.

Обговорення нового пакету санкцій почнеться цього тижня.

Що увійде до нового пакету санкцій

Пакет націилиться на проблему обходу санкцій Росією.

Проект містить заходи, які дозволять ЄС обмежити продаж певної продукції третім країнам, якщо дипломатичний тиск не змінить їхню поведінку.

Існують також пропозиція щодо заборони нафтовим танкерам, які приховують своє походження без поважних причин, перебувати в портах ЄС. Кораблі обходять ембарго на імпорт російської нафти, видаючи, що їх вантажі походять з третіх країн.

Комісія також запропонувала розширити коло забороненого експорту до Росії.

Пакет також послаблює обмеження на передачу активів компаніям, які потрапили під санкції, щоб дозволити західним компаніям, які є спільними з ними підприємствами, продавати їх.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?