Естонія й Польща кинулася захищати Україну на тлі гучного конфлікту в ЄС
Категорія
Політика
Дата публікації

Естонія й Польща кинулася захищати Україну на тлі гучного конфлікту в ЄС

Естонія й Польща кинулася захищати Україну на тлі гучного конфлікту в ЄС
Джерело:  online.ua

Канцлерка ФРН Ангела Меркель та францзький лідер Еммануель Макон хочуть, щоб Європейський Союз розглянув можливість запрошення російського президента Володимира Путіна на саміт з лідерами ЄС. Ця пропозиція спровокувала новий конфлікт в ЄС, адже були ті, хто цю ідею підтримав, зокрема, Австрія, а також ті, хто розкритикував — Польща, Естонія та Україні.

Джерело:  Politico

Польща блокує пропозицію відновити саміти ЄС з Путіним

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький напередодні саміту ЄС у Брюсселі звернув увагу на те, що відновлення діалогу на високому рівні між Брюсселем та Москвою можливе лише в тому випадку, якщо команда Володимира Путіна зупинить агресивну політику щодо своїх сусідів, зокрема й України.

"Початок будь-якого прямого діалогу на найвищому політичному рівні можливий лише в ситуації, коли відбувається фактична деескалація та фактичний вихід з агресивної політики... Для нас це однозначна ситуація. Коли ми бачимо гібридні атаки на наших сусідів, на нас, в контексті останньої кібератаки ... важко розпочати діалог на найвищому рівні", - наголосив Матеуш Моравецький.

За словами очільника польського уряду, під час саміту він підніме питання про останні кібератаки проти польських чиновників.

Прем'єрка Естонії також виступила проти саміту з Путіним

Прем'єр-міністерка Естонії Кая Каллас також підтримала позицію офіційного Києва й почала блокувати пропозицію вдновлення діалогу з РФ.

"Минулого разу була дуже добра дискусія з лідерами щодо Росії, це було дуже відкрито, і ми всі погодились, що Росія є великою загрозою, вони більш агресивні. Цікаво, що сталося зараз, звідки походить ця пропозиція", - поцікавилася політикиня.

Каллас також додала, що хоче почути аргументи Макрона й Меркель, які ініціювали обговорення саміту ЄС та Росії.

"Росія заходить лише настільки далеко, наскільки ми їй дозволяємо, і ми повинні чітко усвідомлювати, яка наша мета", - наголосила представниця Естонії.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?