Комітет Європарламенту з міжнародних справ підготував проєкт рекомендацій щодо вибудовування довгострокової стратегії ЄС у відносинах з Росією. У документі прописаний план протидії російській агресії, санкційна політика і пропозиції про захист демократії в РФ.
Джерело: офіційний сайт Європейського парламенту
Європарламент пропонує керівництву Євросоюзу вибудовувати відносини з РФ на наступних принципах:
Стримування російської загрози - керівництву ЄС рекомендують разом з НАТО та іншими партнерами потіжно протидіяти агресивній політиці Росії і чинити на неї тиск задля повернення окупованих територій східних сусідів ЄС. Пропонується відключення Росії від системи SWIFT, вжиття заходів для зниження залежності від російських нафти і газу - блокування Північного потоку-2.
Боротьба з гібридними погрозами Росії в ЄС та сусідніх країнах.
Захист демократії. Пропонується ініціювати міжнародні розслідування злочинів, скоєних режимом Путіна проти народу Росії, а також запустити Вільне російське телебачення з цілодобовим мовленням для протидії путінської пропаганди.
Також керівництву ЄС рекомендовано без зволікання визнати незаконним новий склад Держдуми після осінніх виборів в РФ, якщо вони будуть визнані сфальсифікованими, після чого відсторонити цю країну від участі в ПАРЄ. Крім того, на думку авторів доповіді, Росії необхідно озвучити вигоди від запуску демократичних змін. Зокрема, спростити візовий режим, запустити програми інвестування в торгівлю і узгодити умови стратегічного партнерства.
Реакція Росії на рекомендації Європарламенту
Представники Держдуми РФ сформульовані Європарламентом принципи вибудовування відносин з Російською Федерацією назвали "політичним словоблуддям". У Москві вважають, що Брюссель не влаштовує незалежність Росії, і попереджають, що будуть відповідати на невизнання ЄС російських інститутів влади.
Глава комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький обурений позицією ЄП. Він загрожує, що команда Путіна відповість на "грубе вторгнення в справи суверенної держави".
Читайте також: