Соцмережу X (Twitter) Ілона Маска у Євросоюзі назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. ЄС закликав соцмережі посилити свою пильність у боротьбі з російською «війною ідей».
Джерело: Bloomberg
ЄС закликав соцмережі боротися з російською дезінформацією
Віце-президент Європейської комісії Віра Йоурова заявила, що платформи повинні вжити заходів напередодні національних і європейських виборів наступного року.
Це багатомільйонна зброя масової маніпуляції, націлена як на росіян, так і на європейців та решту світу. Дуже великі платформи повинні усунути цей ризик. Зокрема, ми маємо очікувати, що Кремль та інші будуть активні перед нашими європейськими виборами, — сказала Журова журналістам.
Євросоюз опублікував звіти про те, як кожна з великих технологічних компаній, включаючи Facebook Meta Platforms Inc., Google Alphabet Inc. і TikTok ByteDance Ltd., справляється з боротьбою з дезінформацією.
Більшість з них погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки. Він передбачає встановлення галузевих стандартів для перевірки фактів та інших заходів.
Йоурова зазначила, що X, колишній Twitter, є платформою з найбільшим відсотком публікацій з неправдивою або дезінформацією.
Вона зазначила, що суб’єкти дезінформації мають значно більше підписників, ніж їхні колеги, які не поширюють дезінформацію.
Що зробили соцмережі для боротьби з російськими наративами
Компанія Google повідомила ЄС, що за перші чотири місяці 2023 року припинила діяльність понад 400 каналів, залучених до операцій російського впливу.
Meta заявила, що розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.
У серпні в ЄС набув чинності закон, що регулює вміст на платформах, під назвою Закон про цифрові послуги.
Оскільки Twitter було визначено як дуже велику онлайн-платформу, звісно, існують зобов’язання, передбачені жорстким законом. Отже, моє повідомлення Twitter полягає в тому, що ви повинні дотримуватися суворого закону, і ми спостерігаємо за тим, що ви робите, – сказала Йоурова.
Йоурова також сказала, що приплив російської дезінформації особливо гострий у Словаччині, де 30 вересня проходять вибори.
Читайте також:
Нові правила Ілона Маска у Twitter допомогли поширювати російську пропаганду — WP
Мінʼюст США у суді звинувачує Ілона Маска у порушенні конфіденційності у Twitter
Twitter-акаунти з платною підпискою поширюють фейки про Україну — BBC