Документальний фільм Олексія Радинського «Чорнобиль 22» отримав приз на Міжнародному фестивалі короткометражного кіно в Оберхаузені.
Джерело: Міжнародний фестиваль короткометражного кіно
Стрічка про Чорнобиль взяла гран-прі міжнародного фестивалю
На сайті фестивалю повідомили, що 1 травня відбулося нагородження призів 69-го Міжнародного фестивалю короткометражного кіно в Обергаузені.
У чотирьох конкурсах присуджено 20 призів і численні почесні відзнаки. Загалом на фестивалі було виділено понад 43 000 євро призових, - повідомили там.
Гран-прі у розмірі 8 тис євро в Міжнародному конкурсі отримав український режисер Олексій Радинський за фільм «Чорнобиль 22».
Радинський таємно зробив відеозаписи з мобільного телефону російського вторгнення на територію навколо Чорнобиля. У фільмі є інтерв’ю мешканців і працівників електростанції, які дивуються, чи знали російські солдати, що вони окупували "зону смерті".
Журі відзначило здатність Олексія Радинського створювати напругу в переповіді російського вторгнення, водночас зводячи мости між історіями та можливим майбутнім без відкритої естетизації. Чесні та відверті інтерв’ю у фільмі роблять його важливою роботою для сьогодення, а також для майбутніх поколінь. щоб озирнутися назад, – заявило журі.
Радинський розповів, що під час роботи над фільмом він з командою провів понад двадцять глибинних інтерв‘ю зі свідками російських воєнних злочинів у Зоні.
Ці люди дуже різні: від працівників атомної станції до самоселів та екологів. Їхні свідчення об‘єднує одне спостереження: росіяни опинились у Чорнобильській зоні, не маючи жодної гадки про те, куди вони насправді потрапили, - написав режисер.
Фільм доступний онлайн сьогодні до 23:00 за Києвом на сайті кінофестивалю.
Читайте також:
У Києві відкрили AR-виставку присвячену річниці трагедії на ЧАЕС
Навіщо росіяни відключали електроенергію на ЧАЕС та знищували камери — пояснення експерта
У якому стані знаходиться зона відчуження після року деокупації — відповідь експерта