Війна на Донбасі триває майже 7 років, з весни 2014 року, і приблизно стільки ж триває процес її врегулювання. Станом на початок 2021 року він виражений двома форматами — Тристоронньою контактною групою та контактами між країнами-учасницями “нормандської четвірки”. Французьке Міністерство закордонних справ, яке бере участь у процесі, назвало саме “нормандію” та мінські домовленості базою для механізму припинення протистояння. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт МЗС.
“Мінські домовленості є єдиною погодженою базою у процесі врегулювання конфлікту на Донбасі”, - заявили дипломати.
Французький та німецький уряди продовжуватимуть надалі свої зусилля у “нормандському форматі” з повного виконання мінських домовленостей. Офіційний Париж відзначив налаштованість на продовження відповідних контактів.
Нещодавно також стало відомо, що українська сторона разом з партнерами з Німеччини та Франції готує новий план врегулювання. Це підтвердив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час виступу у вівторок, 9 березня.
Сам політик назвав це дуже потужним кроком, а запропонували відповідну ініціативу саме Берлін з Парижем.
Нагадаємо, тим часом переговори на рівні Тристоронньої контактної групи залишаються заблокованими упродовж останніх місяців. Російська сторона висуває один за одним різноманітні ультиматуми й не збирається займатися врегулюванням до виконання своїх вимог.
Наприклад, торік окупанти вимагали скасувати постанову Верховної Ради про місцеві вибори в Україні, де говорилося про голосування виключно на підконтрольних територіях. Наразі вони вимагають від Києва підтримати план врегулювання, розроблений у Москві.
Як повідомляв ONLINE.UA, ідею українського лідера Володимира Зеленського, який запропонував особисті зустрічі з кожним лідером нормандської четвірки, позитивно оцінили в Німеччині. Представник німецького уряду заявив про готовність канцлерки ФРН Ангели Меркель особисто зустрітися із Зеленським, щоб обговорити Донбас.
Берліні підкреслили, що Меркель і так знаходиться в постійних контактах як з владою України, так і з іншими учасниками нормандської четвірки, але німецький уряд взяв до відома пропозицію Зеленського і своєчасно проінформує Київ про графік Меркель.