Французька прокуратура розслідує російську дочірню компанію групи Auchan за підозрою в шахрайстві та хабарництві співробітників.
Джерело: Financial Times
Російський Auchan перевіряють на корупцію
Це судове розслідування було відкрито 10 березня 2020 року за фактами підкупу іноземної посадової особи, але про його існування лише нещодавно стало відомо.
Антикорупційний відділ прокуратури розпочав роботу через кілька днів після того, як у березні 2020 року видання Les Echos звинуватило менеджерів із закупівель Auchan у Росії в тому, що вони вступили в змову з постачальниками, щоб викачати гроші з дочірньої компанії через сфальсифіковані тендери та штучне підвищення цін.
Прокуратура перевіряє звинувачення у підкупі іноземного чиновника, підкупі окремою особою, а також у співучасті та приховуванні цих злочинів.
Auchan та його власників, французьку сім’ю Мюльє вже критикували за те, що вони залишилися в країні після вторгнення в Україну, незважаючи на те, що багато західних компаній пішли.
Сім'я також володіє постачальником спортивних товарів Decathlon і роздрібним магазином DIY Leroy Merlin.
Auchan відкрився в РФ у 2002 році та має 230 торгових точок і понад 30 000 співробітників.
У лютому 2023 року журналісти-розслідувачі знайшли докази того, що Auchan допомагає російській армії х продовольством і збирає інформацію щодо своїх співробітників для їхньої мобілізації.
Які західні компанії залишилися працювати в РФ
В РФ залишилося багато західних компаній, які продовжують там роботу, незважаючи на визнання її країною-агресором та санкції.
Розповідаємо, які чому деякі західні компанії спонсорують війну РФ проти України.
Читайте також:
"Ашан" відреагував на звинувачення у допомозі армії РФ
Auchan вирішив ізолювати російський офіс та припинити інвестиції у РФ
Мережа Ашан в Росії постачала товари армії РФ на окупованих територіях та допомагала із проведенням мобілізації