Мережа Ашан в Росії постачала товари армії РФ на окупованих територіях та допомагала із проведенням мобілізації
Категорія
Україна
Дата публікації

Мережа Ашан в Росії постачала товари армії РФ на окупованих територіях та допомагала із проведенням мобілізації

Мережа Ашан в Росії постачала товари армії РФ на окупованих територіях та допомагала із проведенням мобілізації
Джерело:  online.ua

За інформацією західних журналістів-розслідувачів, мережа французських супермаркертів "Ашан" в РФ допомагає злочинній армії РФ із продовольчими товарами на фронті і збирає інформацію про власних співробітників щодо їньої можливої мобілізації. 

 Джерело:  Insider, le Monde та Bellingcat

Що відомо про співробітництво мережі Ашан із окупантами 

За інформацією журналістів-розслідувачів, принаймні з березня минулого року російська мережа "Ашан" почала надавати підтримку злочинній армії РФ.

У нібито "гуманітарці", оформленій з боку десяти юросіб, вказана відправка футболок, запальничок, бритв і сигарет.

Всі ці юрособи пов'язані з петербурзьким "Пасажиравтотранс", яким керує міський комітет з транспорту. Раніше місцеві чиновники хвалилися, як вони "разом з колегами з комітету з транспорту" розробили логістику поставок "гумдопомоги" для Міноборони. До жовтня вони таким чином вони зібрали 280 тонн від різних організацій.

За інформацією журналістів, поставки товарів узгоджувались з офісом в Москві.

 Крім того, в інших регіонах теж був помічений збір допомоги на територіях торгових центрів, що належать "Ашану". Так, наприклад, в Самарі, Рибінську і Володимирі на територіях магазинів "Ашан" розташовувалися пункти збору "гуманітарної допомоги для Донбасу".

Згідно з міжнародним правом, гумдопомогою під час міжнародних конфліктів вважається тільки допомога мирному населенню. Підтримка ж однієї з воюючих сторін може підвести "Ашан" під санкції і привести до виходу компанії з російського ринку (який для" Ашана", що має в Росії 230 магазинів, становить 10% від обігу, тобто близько 3,2 млрд євро на рік), - зазначають розслідувачі.

Окремо підкреслюється збір "Ашаном" даних про своїх співробітників у військкомати (причому дані про військові квитки у співробітників почали збирати ще до початку повномасштабного вторгнення, в січні 2022 року) і потім, після оголошення мобілізації, мережа допомагала військкоматам виконувати норму: просто на робочому місці співробітникам вручали повістки і пропонували звільнитися, про що The Insider розповів свідок однієї з таких ситуацій.

Російське керівництво "Ашану" від коментарів відмовилося, а в прес-службі французького "Ашану" заявили, що компанія поза політикою і ніякою підтримкою військовослужбовців не займається.

Судячи з усього, не тільки "Ашан", а й "Леруа Мерлен", який належить до того ж холдингу, займався постачанням товарів на окуповані російськими військами українські території.

Наприклад, на опублікованому в грудні відео з Маріуполя можна побачити, як члени "Молодої Гвардії Єдиної Росії" розвантажують однакові палети з фірмовим знаком "Леруа Мерлен".

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?