9 вересня офіційно стало відомо, що Саміт країн "Групи двадцяти" погодив спільну декларацію, попри розбіжності між державами-учасницями у питанні війни РФ проти України, однак жодних подробиць поки немає.
Джерело: Reuters
G20 погодила спільну декларацію, попри розбіжності щодо України
За словами прем’єра головуючої у G20 Індії Нарендра Моді, члени "Великої двадцятки" нарешті змогли узгодити спільну декларацію, що підтверджує той факт, що учасниці змогли знайти компромісні формулювання у блоках, які стосуються війни РФ проти України.
Завдяки складній роботі усіх команд ми отримали консенсус щодо декларації саміту лідерів G20. Оголошую про погодження декларації, – заявив Нарендра Моді.
Прем’єр Індії поки офіційно не оголосив, які конкретно формулювання вдалося погодити.
Що відомо про дискусії на саміті G20 щодо російсько-української війни
Журналісти звертають увагу на те, що серед країн-членів G20 суттєво відрізняються погляди на російсько-українську війну.
До прикладу, західні лідери наполягають на жорсткому осуді РФ, а от як країни Глобального півдня закликають сконцентруватися на економічних питаннях.
Формулювання можуть бути подібними до тих, які визначили для декларації саміту в Індонезії у 2022 році. Там зазначили, що більшість країн засуджують Росію за розв’язану війну, але є також інші погляди. У проєкті декларації саміту, з яким ознайомилися журналісти, у розділі "геополітична ситуація" ще не було тексту.
Не можна також не звернути увагу на те, що президент КНР Сі Цзіньпін не поїхав на саміт, як і російський диктатор Володимир Путін.
Згідно з даними журналістів, у ЄС мають намір скористатися відсутністю на саміті "Групи двадцяти" лідерів Китаю і Росії, щоб налагодити контакти з лідерами країн Глобального Півдня.
Читайте також:
Ердоган просить G20 виконати вимоги РФ щодо зернової угоди — Bloomberg
Путіну та Ердогану не вдалось домовитись про відновлення зернової угоди;
Ердоган у Сочі запропонує Путіну стати посередником у переговорах між Україною і РФ;