На думку глави Об'єднаного комітету начальників штабів армії США, генерала Марка Міллі, найбільш ефективним та економічно вигідним варіантом захисту повітряного простору для України є розбудова на суходолі інтегрованої системи сучасних систем ППО.
Джерело: брифінг Міллі за підсумками 12 засідання у форматі "Рамштайн"
Україна має побудувати інтегровану інфраструктуру сучасних систем ППО
Міллі зазначив, що Україна вже продемонструвала здатність побудувати таку систему, яка буде вражати ворожі цілі на низьких, середніх і дальніх висотах.
Це найбільш ефективний спосіб, аби позбавити росіян переваги у повітрі, і це саме те, що українці зробили, - підкреслив Міллі.
Він пояснив, що на утримання американських винищувачів F-16 необхідні мільярди доларів.
Якщо ви візьмете до уваги F-16: десять F-16 - це мільярд доларів, а вартість утримання - це ще один мільярд доларів. Тож, мова йде про 2 мільярди для 10 літаків, - наголошує Міллі.
При цьому глава штабу армії США підкреслив, що росіяни мають на озброєнні не менше тисячі літаків 4 і 5 поколінь.
Тому, якщо ви збираєтесь випробовувати росіян у повітрі, вам знадобиться значна кількість винищувачів четвертого або п'ятого покоління, - робить висновок високопосадовець з Пентагону.
Він додав, що якщо оцінювати ситуацію, США і союзники обрали найбільш розумний підхід - надали значну кількість інтегрованих систем протиповітряної оборони, аби прикрити поле битви, та позбавити росіян переваги у повітрі.
І це дозволило українцям мати успіх на суходолі у наземних маневрах в оборонній битві, - зазначає Міллі.
Генерал наголосив, що українці заслуговують на спроможні повітряні сили.
На це знадобиться значний час, аби розбудувати повітряні сили за такими розміром, обсягом і масштабом, які будуть необхідними, - пояснив Міллі.
Коли почнуться тренування українських пілотів на F-16
За словами міністра оборони США Ллойда Остіна, Данія і Нідерланди очолять коаліцію країн ЄС з проведення тренувань українських пілотів на F-16.
Міністр оборони США повідомив, що сьогодні кілька союзників і партнерів обговорили плани з навчання українських пілотів для керування літаками четвертого покоління, у тому числі винищувачами F-16.
Планування і здійснення цієї підготовки стане серйозним завданням, але координація цієї Контактної групи допоможе зробити це можливим. Я особливо хочу подякувати Данії та Нідерландам, які вирішили очолити європейську коаліцію в забезпечення підготовки українських сил на F-16. У найближчі тижні мої данський та нідерландський колеги співпрацюватимуть із Сполученими Штатами та іншими союзниками, щоб розробити основи для підготовки, - зазначив Остін.
Крім того, як додав міністр оборони США, Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща вже запропонували зробити свій внесок у підготовку українських пілотів.
Він зазначив, що початок підготовки українських пілотів зараз є важливим свідченням довгострокової відданості українській безпеці з боку міжнародних союзників.
Читайте також:
Армія РФ не має змоги виграти війну проти України — генерал США Марк Міллі;
Литва анонсувала новий пакет допомоги Україні;
Франція та інші союзники евакуюють дипломатів із Судану