Першопрохідник соціальної мережі Twitter, ім'я якого стало синонімом компанії, йде з посади генерального директора. Джек Дорсі став співзасновником мережі у 2006 році та керував нею у неспокійні роки адміністрації Трампа.
Джерело: The New York Times
Відхід Дорсі ознаменує собою значне зрушення в компанії, яка протягом багатьох років витримувала тиск з боку інвесторів і критику з боку Вашингтона, особливо республіканських законодавців, які скаржаться, що Twitter сприяв придушенню консервативних голосів у соціальних мережах. Twitter оголосив про звільнення містера Дорсі в понеділок. Його замінює Параг Агравал, нинішній технічний директор компанії.
Найбільш помітним із цих голосів був голос колишнього президента Дональда Трампа, який використав свій Twitter-канал, щоб погрожувати ворогам та тримати своїх союзників у вузді. Twitter заблокував Трампа невдовзі після штурму Капітолію 6 січня минулого року.
Дорсі і Трамп в Овальному кабінеті (фото - Flickr)
Дорсі, який також є виконавчим директором платіжної компанії Square, був звільнений з керівної посади у Twitter у 2008 році, але повернувся у 2015 році. Найбільш активного інвестора Twitter Еліотта Манажемента турбувало те, що увага Дорсі була поділена між двома компаніями, якими він керував. Фірма вважала, що Twitter відстав від конкурентів у соціальних мережах у збільшенні вартості акцій та додаванні інноваційних продуктів. Деякі співробітники тоді згуртувалися навколо Дорсі під час спроби витіснити його, використовуючи хештег #WeBackJack, вони висловлювали йому підтримку в мережі.
Боротьба Twitter з дезінформацією
Крім пильної уваги з боку інвесторів, пан Дорсі також зіткнувся з тиском з боку законодавців. Деякі вимагали, щоб компанія зробила більше для боротьби з дезінформацією та розпалюванням ненависті на платформі, тоді як інші звинувачували Дорсі в цензурі та стверджували, що Twitter має дозволити більшій кількості контенту залишатися в мережі.
Проблеми модерації та вируючі навколо них законодавчі дебати постійно дратували Дорсі. Він представляв Твіттер як платформу для свободи слова і наїжачився ідеєю видалення контенту, особливо від світових лідерів та інших діячів, що заслуговують на увагу .
Але запальні твіти Трампа стали перевіркою позиції Дорсі. Twitter спочатку кваліфікував деякі твіти Трампа як дезінформацію, а потім остаточно видалив його обліковий запис.
У неділю ввечері, що, можливо, було ознакою майбутніх новин, містер Дорсі написав у Твіттері:
«Я люблю Twitter».
Читайте також:
Новий вірус зламує iPhone без жодного кліку — як захиститися;
Apple представила чотири нових айфони – що відомо про iPhone 13