Очільник Генерального штабу Збройних Сил Руслан Хомчак розкрив 5 головних стратегічних цілей з розвитку системи оборони України.
Джерело: форум “Україна 30”
За словами офіцера, йдеться перш за все про посилення взаємозв’язку між різними оборонними структурами.
“Одним із визначальних напрямків розвитку нашого війська є введення об'єднаного керівництва силами оборони і військового управління у Збройних силах України з дотриманням вимог демократичного цивільного контролю. В рамках першої стратегічної мети сплановано з'єднати і інтегрувати процеси організації всеохоплюючої оборони України та об'єднаного керівництва силами оборони та військового управління у Збройних силах”, - пояснив Хомчак.
Друга ціль полягає в укомплектуванні ЗСУ професійним персоналом, а також практичне використання методу доукомплектування бойових військових частин резервістами без оголошення мобілізації. Йдеться про розбудову системи військової освіти й науки, охорону здоров’я та соціальний захист військовослужбовців.
“Ми передбачаємо, що до 2025 року Збройні сили України будуть укомплектовані кадровими військовослужбовцями на 80-90% і військовослужбовцями, які підписали контракт на службу в резерві, 10-20%”, - додав Хомчак.
Третім пунктом він назвав забезпечення військових підрозділів та інших складових сил оборони сучасним озброєнням і технікою.
Передбачається нарощування ракетного озброєння, переозброєння на нові й модернізовані зразки ракетно-артилерійського озброєння, забезпечення сучасними протиповітряними та протиракетними засобами, розвиток можливостей авіації, в тому числі безпілотної, нарощування корабельного складу, переозброєння новою бронетехнікою, розробку роботизованих систем, безпілотних комплексів, а також систем управління військами та зброєю з елементами штучного інтелекту.
Четвертий і п’ятий компоненти — розвиток військової інфраструктури, модернізація логістики й системи медичного забезпечення з одного боку та досягнення інтегрованих оперативних можливостей сил оборони з іншого.
Читайте також:
Міністр оборони озвучив ризики нападу Росії на Україну в будь-який момент;
В Генштабі ЗСУ заявили про випередження армій окремих союзників НАТО;
В уряді розкрили деталі новітньої Стратегії воєнної безпеки України.