23 серпня, напередодні Дня Незалежності, в Україну приїдуть делегації з 44 держав. Вони братимуть участь в саміті Кримська платформа, яку організував офіційний Київ, щоб домогтися деокупації українського півострова.
Джерело: пресслужба МЗС України
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба нагадав, що Кримська платформа є частиною Стратегії зовнішньої політики України.
"Україна ніколи не повинна сидіти склавши руки і чекати, коли хтось їй допоможе. Ми повинні виступати з реальними ініціативами, амбітними, іноді нахабними. Маємо йти вперед і вести за собою партнерів. Ми вже за останні роки показали, що здатні це робити ", - заявив міністр.
Він підкреслив, що Кримська платформа, прийняття Стратегії деокупації українських територій, Стратегії зовнішньої політики, відповідних актів законодавства Верховною Радою України, системна робота уряду над проблемою окупації Криму і Донбасу - це все спрямовано на відмову України від статусу жертви, "відмову від статусу людини або країни, який плаче у когось на плечі і волає про допомогу ".
Кулеба розповів, що декларація, яку приймуть за результатами Кримської платформи, буде відкрита для підписання іншими державами, які не братимуть участі в саміті.
Кримська платформа - хто приїде на саміт
У саміті візьмуть участь 44 делегації іноземних держав і міжнародних організацій, серед яких 14 делегацій високого рівня. На рівні президентів будуть представлені: Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія, Фінляндія, Європейська Рада.
На Кримський саміт приїдуть прем'єр-міністри Румунії, Грузії, Хорватії та Швеції. Від Швейцарії і Чехії візьмуть участь у Кримській платформі глави парламентів.
З Туреччини, Франції, Німеччини, Іспанії, Італії, Бельгії, Австрії, Нідерландів, Люксембургу, Ірландії, Данії, Болгарії, Чорногорії, Північної Македонії приїдуть глави МЗС. Велику Британію і Португалію представлять міністри оборони. Від США на саміт приїде міністр транспорту, від Норвегії - держсекретар МЗС.
Єврокомісію представлятиме віце-президент Валдіс Домбровскіс, НАТО - заступник генсека Мірча Джоане, Раду Європи - генсек Марія Пейчинович-Бурич, ГУАМ - Генеральний секретар Алтай Ефендієв. Делегації Нової Зеландії, Мальти, Японії, Австралії, Кіпру, Канади та Греції очолять посли цих країн.
Читайте також: