Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вирушив до Китаю, щоб обговорити так званий "мирний план" Китаю щодо війни в Україні.
Джерело: міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто
Сійярто полетів до Китаю, щоб обговорити мирний план
Як пише Сійярто, Угорщина підтримує "мирний план" Китаю щодо врегулювання війни в Україні, оскільки пропозиції Пекіну нібито "стосуються миру й припинення війни, а не її продовження".
Також голова МЗС відзначив, що Угорщина не хоче бачити погіршення відносин між Європою та Китаєм, оскільки Будапешт розглядає Пекін не як ризик, а як країну, з якою "є величезні можливості для співпраці".
У Китаї заявили про нейтралітет щодо російського вторгнення в Україну
Його заява є реакцією на слова міністра закордонних справ Німеччини Анналіни Бербок, щодо того, що Китай може зіграти вирішальну роль у припиненні війни в Україні як постійний член Ради безпеки ООН.
За словами Цинь Гана, Китай не буде ні "спостерігати за вогнем з іншого берега", ні "підливати масла у вогонь".
ЄС вперше запровадить санкції проти китайських компаній через допомогу РФ
Вперше з початку російського вторгнення РФ в Україну Євросоюз запропонував санкції проти китайських компаній за підтримку російського військово-промислового комплексу.
До списку 11 пакета санкції увійшло 7 китайських компаній. Їх звинувачують у тому, що вони продали РФ обладнання, яке може використовуватися у зброї.
Дві компанії материкового Китаю зі списку, 3HC Semiconductors і King-Pai Technology, вже потрапили під санкції США.
Також наявні пʼять компаній з Гонконгу — Sinno Electronics, Sigma Technology, Asia Pacific Links, Tordan Industry і Alpha Trading Investments.
Компанію 3HC, яка виробляє комп’ютерні мікросхеми, звинуватили у «спробі ухилитися від експортного контролю та придбанні або спробі придбати товари американського походження для підтримки військової та/або оборонно-промислової бази Росії».
King-Pai постачає в РФ мікроелектроніку, яка «має оборонне застосування, яке включає системи наведення крилатих ракет».
Брюссель також пропонує запровадити санкції проти деяких іранських компаній, які займаються виробництвом і постачанням безпілотників до Росії.
Обговорення нового пакету санкцій почнеться цього тижня.
Читайте також:
Індія вирішила приєднатися до антиросійських санкцій щодо обмеження цін на нафту
Нікому невідома компанія із Індії стала одним з найбільших транзитерів російської нафти
Росія готова покинути ЗАЕС в обмін на транзит нафти і газу через Україну — росЗМІ