Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус не виключає версію про штучне походження коронавіруса в лабораторії Уханя. Він припускає, що пандемія коронавіруса могла виникнути через витік вірусу, тому погодився почати нове розслідування.
Джерело: Independent
Питання про штучне походження коронавіруса і його витік з лабораторії в Ухані, що викликало пандемію, обговорювали на саміті G7. Лідери Великої сімки обговорили дані розвідки США і Великої Британії, де заявили про вагомі підстави вважати, що коронавірус виник в лабораторії. Гебреєсус запевнив, що висновки ВООЗ, зроблені після першого етапу розслідування походження коронавіруса, не є остаточними, і пообіцяв нове розслідування.
"Я думаю, що люди повинні дізнатися, звідки виник цей вірус. Вони цього заслуговують. Це потрібно для того, щоб в подальшому ми могли запобігти повторенню пандемії. Ми вважаємо, що всі гіпотези мають бути відкритими і нам потрібно перейти до другого етапу, щоб дізнатися реальну причину походження коронавіруса ", - сказав Гебреєсус журналістам після обговорення коронавіруса на G7.
Він також визнав, що влада Китаю перешкоджає розслідуванню ВООЗ і не надає потрібні дані експертам. Він закликав Пекін посприяти вченим в пошуку джерела походження інфекції хоча б "заради поваги" до 175 мільйонів людей, які заразилися коронавірусом, і 3,7 млн жертв, які померли в результаті інфікування.
"Є чотири гіпотези, але вони не остаточні. Я вважаю, що всі чотири гіпотези повинні обговорюватися. І ми повинні перейти до другого етапу, щоб дійсно встановити походження коронавіруса", - підсумував Гебреєсус.
Лабораторне походження коронавіруса - які є докази
Нещодавно американська розвідка оприлюднила інформацію, що три дослідники з китайського Інституту вірусології Ухань в листопаді 2019 сильно захворіли і звернулися за допомогою в лікарню. Влада США припускає, що пандемія коронавіруса почалася саме тоді, проте Пекін цей факт приховував.
Зараз розвідка Штатів планує використовувати "екстраординарні" комп'ютерні потужності, щоб з'ясувати, чи дійсно вірус "втік" з лабораторії в китайському місті Ухань і спровокував пандемію, або ж поширився в результаті контактів людей з тваринами.
У Великій Британії підтримують версію США. Зокрема, британський професор Ангус Далгліш і норвезький вчений Біргер Соренсен стверджують, що знайшли докази лабораторного походження SARS-CoV-2.
Що кажуть у ВООЗ
Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєус поки не виключає жодної версії про походження та поширення коронавіруса. При цьому в звіті місії ВООЗ, яка провела розслідування про джерело інфекції в Ухані, найбільш імовірним називали шлях передачі вірусу від людини до тварини. При цьому учасники експедиції визнали, що спалах коронавіруса в Ухані в 2019 році був набагато масштабнішим, ніж в офіційних звітах Пекіна, а це свідчить про те, що Китай щось приховує.
США і Британія закликають ВООЗ знову відправитися в КНР шукати джерело COVID-19. У Всесвітній організації охорони здоров'я не поспішають, але заявляють, що сподіваються повернутися в Китай і отримати доступ до банку донорської крові в Ухані.
Президент США Джо Байден вирішив не чекати активних дій від ВООЗ. Він вже доручив американським розвідслужбам "подвоїти зусилля" в пошуку джерела походження COVID-19 і відзвітувати про результати протягом 90 днів.
Читайте також: