Хунта Нігеру попросила допомоги у ПВК "Вагнера" — AP
Категорія
Світ
Дата публікації

Хунта Нігеру попросила допомоги у ПВК "Вагнера" — AP

Хунта Нігеру попросила допомоги у ПВК "Вагнера" — AP
Джерело:  online.ua

Нова військова хунта Нігеру попросила допомоги у російського угруповання найманців Вагнера, оскільки країна може зіткнутися з можливим військовим втручанням західноафриканського регіонального блоку.

Джерело: Associated Press

У Нігері просять допомоги у ПВК Вагнера

Раніше Економічне співтовариство західноафриканських держав (ECOWAS) повідомило лідерам перевороту в Нігері, що в них є час до неділі, аби піти у відставку та відновити на посаді обраного президента Мохамеда Базума.

Видання повідомляє, що лідер перевороту генерал Саліфа Моді їздив до сусідньої Малі, де зустрівся «з кимось із Вагнера».

Три малійські джерела та французький дипломат підтвердили цю зустріч.

Їм потрібен (Вагнер), тому що вони стануть для них гарантією утримання влади, - повідомив Вассім Наср, журналіст і старший науковий співробітник Центру Суфан.

Бойовики наразі розглядають запит. Західний військовий чиновник, який говорив на умовах анонімності, сказав AP, що вони також чули повідомлення про те, що хунта просила допомоги у Вагнера в Малі.

6 серпня надходить крайній термін, встановленим ECOWAS, для звільнення та відновлення демократично обраного президента Мохамеда Базума, який назвав себе заручником.

Після свого візиту до Малі, де керує також хунта, Моді застеріг від військового втручання, пообіцявши, що Нігер зробить усе можливе, щоб не стати «новою Лівією».

Що потрібно знати про Нігер

Нігер вважався останнім надійним партнером Заходу в боротьбі з тероризмом у регіоні, де в останні роки державні перевороти стали звичайним явищем.

Хунти відкинули колишнього колонізатора Францію і повернулися до Росії. «Вагнер» працює в кількох африканських країнах, включаючи Малі, де правозахисні групи звинуватили його в воєнних злочинах.

Неможливо сказати, що Росія безпосередньо причетна до державного перевороту в Нігері, але «очевидно, що існує опортуністична позиція з боку Росії, яка намагається підтримувати зусилля з дестабілізації, де б це не знайшлося», – заявила речниця міністерства закордонних справ Франції Анн-Клер Лежандр.

Протягом кількох днів після захоплення влади нігерською хунтою жителі розмахували російськими прапорами на вулицях.

Раніше США та інші партнери виділили Нігеру сотні мільйонів доларів військової допомоги для боротьби зі зростаючою загрозою джихаду в регіоні.

Незрозуміло, як виглядатиме регіональне втручання, коли воно почнеться і чи отримає воно підтримку західних сил. Хунта Нігеру закликала населення стежити за шпигунами, а самоорганізовані групи оборони мобілізувалися, щоб стежити за автомобілями та патрулювати столицю.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?