Американський бізнесмен Ілон Маск створив нову компанію X. AI, яка працюватиме в галузі штучного інтелекту. Компанія Маска конкуруватиме з компанією OpenAI, котра створила ChatGPT.
Джерело: The Wal Street Journal
Маск створив компанію-розробника штучного інтелекту
Назва компанії Маска збігається із брендингом назви X Corp., яку він присвоїв Twitter. Цей крок є частиною планів мільярдера створити під брендом "X" "додаток для всього".
Маск – єдиний вказаний директор компанії, а Джаред Бірчалл, який керує сімейною інвестиційною фірмою Маска Excession, позначений як секретар компанії.
У документі, який цитує видання, зазначено, що Маск зареєстрував бізнес 9 березня 2023 року.
Маск раніше найняв Ігоря Бабушкіна, вченого з лабораторії штучного інтелекту DeepMind, що належить корпорації Alphabet. ЗМІ з посиланням на джерела також повідомляє, що підприємець активно намагався найняти людей із компанії OpenAI, але практично безрезультатно, — повідомляють видання.
Зараз Tesla та Twitter, що належать Маску, збирають команду фахівців у галузі штучного інтелекту, а глава компаній веде переговори з інвесторами Tesla та SpaceX про залучення капіталу у стартап.
Чутки про те, що Маск засновує компанію зі штучним інтелектом, ходять протягом кількох днів, а звіт Business Insider показав, що Маск придбав тисячі графічних процесорів, необхідних для створення великої мовної моделі — систем штучного інтелекту, здатних отримувати величезні обсяги контенту та створювати людські тексти чи реалістичні зображення, подібно до технології, що використовує ChatGPT.
Японія планує використовувати ШІ в роботі уряду
Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда зустрівся з генеральним директором OpenAI Семом Альтманом. Вони обмінялися думками щодо технологічного прогресу та переваг штучного інтелекту, а також його ризиків, серед яких порушення конфіденційності та авторських прав.
Візит Альтмана до Японії став першою міжнародною поїздкою з моменту запуску ChatGPT.
Після зустрічі гендиректор OpenAI Альтман заявив, що розглядає можливість відкриття офісу та розширення послуг у Японії.
Ми сподіваємося... побудувати щось чудове для японців, зробити моделі кращими для японської мови та японської культури, — сказав Альтман.
Головний секретар кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно підтвердив, що Японія оцінить можливість впровадження технології штучного інтелекту, такої як чат-бот OpenAI ChatGPT, але після вивчення переваг і ризиків.
Таро Коно, міністр, відповідальний за цифрову трансформацію Японії, висловив сподівання, що технології штучного інтелекту “суттєво сприятимуть” урядовим реформам стилю роботи.
Проте зауважив, що найближчим часом буде важко запровадити ChatGPT у державних установах через такі проблеми, як “машинно згенерована неправда”.
Читайте також:
Ілон Маск запустив програму монетизації контенту у Twitter
OpenAI пропонує користувачам до 20 тис дол за виявлені баги в ChatGPT
Чатбот ChatGPT створив серйозні проблеми для компанії Samsung