Індія завершила проектування винищувача п'ятого покоління та планує створити перший прототип через чотири роки.
Джерело: The Times of India.
Індія планує виробляти винищувачі п'ятого покоління
Перед тим, як розпочати роботу над проектом, його необхідно буде затвердити Комітетом з безпеки, який очолює прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді. Проект уже був направлений до відомства.
У рамках проекту планується створити п'ять прототипів нового винищувача, провести льотні випробування та сертифікацію. Розробкою має зайнятися індійська організація оборонних досліджень та розробок. Вартість проекту оцінюється в 1,8 млрд. доларів.
У разі затвердження проекту серійне виробництво літаків планують налагодити лише за шість років.
Варто зауважити, що зараз винищувачі п'ятого покоління є найсучаснішими у світі. Зокрема, це американські F-35, російські Су-57 та китайські J-20.
Така техніка може вести вогонь по цілі під час руху з надзвуковими швидкостями, має режими підвищеної скритності та може набирати надзвукові швидкості без використання форсажу (режим роботи реактивних двигунів).
Що відомо про винищувачі п'ятого покоління
Першим літаком 5-го покоління, прийнятим на озброєння (2005 р.), став американський F-22 Raptor. Із 2015 року до складу повітряних сил різних країн почав надходити ще один літак виробництва США — F-35 Lightning II в різних модифікаціях. Загалом над створенням власних літаків п’ятого покоління ведеться робота ледь не в усіх провідних авіаційних державах світу.
Варто відзначити кілька крилатих машин. Це, зокрема, російські Су-57 (Т-50 або ПАК ФА) та МіГ 1.44, китайські J-20 та J-31 і японський Mitsubishi ATD-X. Крім того, розробкою аналогічних за класом концептів займаються ще кілька країн: спільно Південна Корея та Індонезія (перспективний винищувач має назву KF-X), Туреччина (TF-X), Іран (Qaher F-313) та Індія (FGFA та AMCA, щоправда, останній проект призупинено 2014 року)
Роботи над цими перспективними літаками у світі розпочато ще наприкінці минулого століття. За задумом розробників, новим літакам належало мати значно вищий бойовий потенціал, ніж був у попередників. Але головною відмінністю мали стати принципово інші, ніж у старших крилатих побратимів, характеристики.
Читайте також:
Перші словацькі МіГ-29 вже захищають українське небо
Журналісти попереджають про плани Путіна щодо Франції та Бельгії
Як модернізовані МіГ-29 з Польщі та Словаччини допоможуть Україні – відповідь Повітряних сил