Експерти JPMorgan звертають увагу на те, що рекордні ціни на енергоносії можуть не тільки спровокувати пришвидшення інфляції, а й стати причиною ослаблення споживчих витрат на інші товари та послуги. Аналітики вже дали свій прогноз щодо вартості "чорного золота" у найближчі декілька років.
Джерело: The Wall Street Journal
Експерти прогнозують стрімкий ріст вартості нафти
За словами аналітиків, протягом поточного року ціни на нафту зросли на 64%, досягнувши семирічного максимуму. Окрім того, вартість природного газу за останні шість місяців майже подвоїлася. Ідентичну ситуацію можна спостерігати й з вартістю вугілля.
"Дисбаланс попиту та пропозиції на ринку – це одна з головних причин зростання вартості сировини. У всьому світі зростає споживання, паралельно все активніше починають працювати постачальники та заводи. Пропозиція чорного золота на ринку є досить обмеженою, оскільки головні експортери вирішили збільшувати обсяги видобування сировини поступово. Зокрема, таке рішення підтримали в ОПЕК+", - йдеться в повідомленні.
Згідно з прогнозами представників Moody's Analytics, вартість нафти підніметься з 79 доларів до 80 – 90 доларів за барель до 2022 року. Буде також рости ціна природного газу. Цілком можливо, що вона зросте з 5,56 долара до 6,50 – 7 доларів за мільйон британських теплових одиниць.
Аналітики американського банку JPMorgan опублікували найбільш драматичний сценарій на найближчі три роки. Вони переконані, що у 2025 році вартість нафти може злетіти до 190 доларів за барель. Окрім того, наголошується, що зростання цін на чорне золото може також спровокувати ріст річної інфляції на 0,4 пункту вже в найближчі місяці.
Яка наразі вартість нафти, газу та вугілля:
нафта Brent – 83,90 долара за барель;
нафта WTI – 80,85 долара за барель;
природний газ – 5,26 долара за мільйон британських теплових одиниць;
вугілля – 244 долари за метричну тону.
Читайте також:
Ціна на нафту стрімко зростає після атаки на трубопровід США: важливі подробиці читайте в нашому матеріалі
Медведчук і Козак за безцінь придбали нафтовий бізнес в РФ — ЗМІ
В ОПЕК розкрили, як коронакриза скоротила попит на нафту