28 січня очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль озвучив пропозицію, що офіційний Київ міг би посприяти стабільнішій ситуації з газом для Європи. За його словами, це можна зробити, надавши частину українських підземних сховищ як "газовий сейф" для європейських держав і окремих компаній.
Джерело: Ютуб-канал "Телеканал РАДА"
Шмигаль пропонує перетворити українські сховища на "газовий сейф"
Українські газосховища мають об’єм 33 мільярди кубічних метрів, з яких ми використовуємо, як правило, близько 20-24 мільярдів, іноді це може бути трошки більше. Наші газосховища ми можемо використовувати як "газовий сейф" для європейських компаній, європейських країн. Вже зараз іноземні компанії тримають частину цього газу у режимі митного складу на території України, але ми будемо вести перемовини з нашими європейськими партнерами, аби цей процес став більш системним, - наголосив Денис Шмигаль.
Очільник Кабінету міністрів України звернув увагу на те, що такий газовий фонд зможе стабілізувати можливі енергетичні кризи, на зразок тієї, що виникла зараз.
Що важливо розуміти, нещодавно європейський комісар з питань конкуренції Маргрете Вестагер поставила під сумнів стратегію російського монополіста "Газпрому" щодо обмеження постачання газу в період підвищеного попиту.
Як уже згадувалося раніше, ще 2 місяці тому "Нафтогаз України" подав скаргу до Єврокомісії на зловживання російським "Газпромом" домінуючим становищем на європейському ринку газу, зазначаючи, що саме дії "Газпрому" стали ключовою причиною кризи та рекордного зростання цін у Європі.
Залежність Європи від російського газу
Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон сказав, що однією з «великих проблем, з якими ми всі стикаємося» під час розробки потужного пакету санкцій проти Росії, є «важка залежність, зокрема, наших європейських друзів від російського газу».
За його словами, Велика Британія має «сильнішу позицію, щоб протистояти російському газовому шантажу».
Ми повинні ставитися до цього з повагою, але простим фактом є те, що близько 3% поставок газу у Великобританію надходить з Росії, тоді як близько 36% потреб Німеччини в енергоносії надходить за рахунок російського газу, — сказав Джонсон у Палаті громад у вівторок.
Уряд Австралії закликав до деескалації напруженості та залишив відкритими питання введення санкцій проти російських чиновників у разі вторгнення в Україну.
Міністр закордонних справ Маріс Пейн описала санкції як «потенційний інструмент», який Австралія та країни-однодумці можуть використовувати, щоб «виразити нашу дуже серйозну стурбованість з приводу такої агресивної поведінки».
Уряд Австралії каже, що не розглядає можливість відправлення військ або військових засобів у разі конфлікту, але наполягає, що пропонує «абсолютну і непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України».
Австралія також заявила про готовність допомогти Україні відбивати кібератаки.
Читайте також:
Австралія готова постачати газ до Європи замість Росії
Як зміняться тарифи на комунальні послуги – прогноз Мінекономіки