Кабмін продовжив заборону на ввезення в Україну російських товарів
Категорія
Економіка
Дата публікації

Кабмін продовжив заборону на ввезення в Україну російських товарів

Уряд України

У грудні 2015 року уряд України ухвалив дві постанови щодо обмеження торгівлі з Росією. Постановою № 1147 заборонявся широкий спектр російських товарів, як промислових, так продовольчих. Постанова № 1146 встановила ставки ввізного мита щодо імпорту товарів, країною походження яких є РФ. Обидва документи продовжуються щороку у грудні.

Товари з РФ ще рік не ввозитимуть в Україну

Кабінет міністрів продовжив ще на один рік дію заборону ввезення в Україну товарів походженням з Російської Федерації.

Про це повідомляє представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук у Telegram.

Дію постанови від 30 грудня 2015 року № 1147 "Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації" продовжено до 31 грудня 2024 року (включно).

Також уряд продовжив дію постанови від 30 грудня 2015 року № 1146 "Про ставки ввізного мита стосовно товарів, що походять з Російської Федерації" до 31 грудня 2024 року.

Постанови Кабміну 2015 року

У грудні 2015 року уряд ухвалив дві постанови щодо обмеження торгівлі з Росією. Це відбулося через те, що Росія з 1 січня 2016 року в односторонньому порядку припинила дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД стосовно України, у зв`язку з чим до товарів українського походження почало застосовуватися ввізне мито.

Зокрема, постановою № 1147 заборонявся широкий спектр російських товарів, як промислових, так продовольчих.

Постанова № 1146 встановила ставки ввізного мита щодо імпорту товарів, країною походження яких є РФ.

Обидва документи продовжуються кожного року у грудні.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року будь-яка торгівля з Росією заборонена. Виключенням є транзит газу. Поточна транзитна угода між НАК "Нафтогаз України" та російським "Газпромом" укладена наприкінці 2019 року терміном на п'ять років. Попри війну Україна дозволяє російському газу проходити через свою територію в такі країни, як Австрія, Словаччина, Італія та Угорщина.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?