18 серпня на засіданні Кабміну була затверджена стратегія економічного розвитку Донбасу. У ній прописаний план до 2030 року, який спочатку будуть впроваджувати на підконтрольній Україні території, а після деокупації ОРДЛО у всьому регіоні.
Джерело: засідання Кабміну
Реалізовуватися план стратегії економічного розвитку Донбасу буде за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Також в уряді розраховують залучити до його реалізації кошти, які будуть стягнуті з країни-окупанта Росії, яка несе відповідальність за матеріальний і нематеріальний збиток, нанесений Україні.
Стратегія розвитку Донбасу - що вона передбачає
У документі, зокрема, визначено основні показники ефективності стратегії. Передбачається наступне:
до 2030 року зростання капітальних інвестицій в цих областях становитиме 25%,
частка складних товарів в реалізації переробної промисловості в Донецькій області збільшиться на 17%, в Луганській - на 20%,
рівень безробіття у віці від 15 до 70 років скоротиться на 8%,
рівень зайнятості в Донецькій області зросте на 56%, в Луганській області - на 60%.
Для досягнення поставлених цілей передбачена низка заходів. У їх числі: створення базових логістичних центрів, модернізація залізничної магістралі, введення інноваційних технологій та інформаційних систем, відновлення енергетичної та газової інфраструктури.
"Не менш важливим напрямком в умовах гібридної війни Російської Федерації проти України є налагодження комунікацій. У цьому напрямку передбачаються заходи щодо популяризації привабливого інвестиційного іміджу Донецької і Луганської областей, залучення потенціалу економічної дипломатії для просування товарів і послуг Донецької і Луганської областей на міжнародні ринки, а також розширення механізмів залучення соціально відповідального бізнесу ", - йдеться в пояснювальній записці до документа.
Читайте також: