Китай веде переговори з США про довгострокові поставки скрапленого газу
Категорія
Світ
Дата публікації

Китай веде переговори з США про довгострокові поставки скрапленого газу

Китай веде переговори з США про довгострокові поставки скрапленого газу
Джерело:  online.ua

Великі енергетичні компанії з Китаю ведуть переговори з американськими експортерами щодо забезпечення довгострокових поставок скрапленого природного газу, оскільки зростання цін на газ та дефіцит внутрішньої електроенергії посилюють занепокоєння щодо паливної безпеки країни.

Джерело: Reuters.

Як повідомляє видання з посиланням на власні джерела, у переговорах з американськими експортерами Cheniere Energy і Venture Global беруть участь щонайменше п'ять китайських компаній, включаючи велику держкорпорацію Sinopec Corp і Китайську національну офшорну нафтову компанію (CNOOC), а також дистриб'ютори енергії, такі як Zhejiang Energy.

На початку тижня приватна компанія ENN Natural Gas Co на чолі з екскерівником CNOOC оголосила про угоду з Cheniere терміном на 13 років. За даними джерел агентства, після цього в найближчі кілька місяців можна очікувати нових угод.

Якщо сторонам вдасться домовитися, угоди на десятки мільярдів доларів ознаменують зростання імпорту газу з США в Китай в найближчі роки. Однак будівництво об'єктів для експорту скрапленого газу може зайняти роки.

Переговори поновилися цього року

Зазначається, що у розпал торгової війни Пекіна і Вашингтона в 2019 році торгівля газом призупинилася, але переговори поновилися на початку цього року і прискорилися в останні місяці на тлі небувалої газової кризи. Зокрема, в Азії в цьому році ціни на природний газ зросли більш ніж в п'ять разів.

Домовленості між США і Китаєм не до вподоби Росії. Раніше «Газпром» оголосив про затвердження техніко-економічного обґрунтування проєкта будівництва ще одного газопроводу в Китай - через Монголію. Планована потужність «Сили Сибіру-2» 50 млрд куб. м, довжина газогону - 2000 км.

Джерелом газу для цих трубопроводів служать ті самі родовища Ямалу - Бованенково і Харсавей, з яких російський газ йде до Європи. Міжнародні аналітики стверджують, що якщо цей проєкт буде реалізований, можливості «Газпрому» (а значить - Москви) по диверсифікації ринків значно зростуть. У будь-якому випадку, азіатський вектор для росіян стане ще більш важливим до 2024 року, коли «Сила Сибіру» вийде на проєктну потужність.

Читайте також:

  • Китай провів секретні випробування нової гіперзвукової ракети.

  • У Китаї не виключають можливість нанесення превентивного ядерного удару по США.

  • Китай спрямував пів сотні військових літаків у повітряний простір над Тайванем.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?