Великі енергетичні компанії з Китаю ведуть переговори з американськими експортерами щодо забезпечення довгострокових поставок скрапленого природного газу, оскільки зростання цін на газ та дефіцит внутрішньої електроенергії посилюють занепокоєння щодо паливної безпеки країни.
Джерело: Reuters.
Як повідомляє видання з посиланням на власні джерела, у переговорах з американськими експортерами Cheniere Energy і Venture Global беруть участь щонайменше п'ять китайських компаній, включаючи велику держкорпорацію Sinopec Corp і Китайську національну офшорну нафтову компанію (CNOOC), а також дистриб'ютори енергії, такі як Zhejiang Energy.
На початку тижня приватна компанія ENN Natural Gas Co на чолі з екскерівником CNOOC оголосила про угоду з Cheniere терміном на 13 років. За даними джерел агентства, після цього в найближчі кілька місяців можна очікувати нових угод.
Якщо сторонам вдасться домовитися, угоди на десятки мільярдів доларів ознаменують зростання імпорту газу з США в Китай в найближчі роки. Однак будівництво об'єктів для експорту скрапленого газу може зайняти роки.
Переговори поновилися цього року
Зазначається, що у розпал торгової війни Пекіна і Вашингтона в 2019 році торгівля газом призупинилася, але переговори поновилися на початку цього року і прискорилися в останні місяці на тлі небувалої газової кризи. Зокрема, в Азії в цьому році ціни на природний газ зросли більш ніж в п'ять разів.
Домовленості між США і Китаєм не до вподоби Росії. Раніше «Газпром» оголосив про затвердження техніко-економічного обґрунтування проєкта будівництва ще одного газопроводу в Китай - через Монголію. Планована потужність «Сили Сибіру-2» 50 млрд куб. м, довжина газогону - 2000 км.
Джерелом газу для цих трубопроводів служать ті самі родовища Ямалу - Бованенково і Харсавей, з яких російський газ йде до Європи. Міжнародні аналітики стверджують, що якщо цей проєкт буде реалізований, можливості «Газпрому» (а значить - Москви) по диверсифікації ринків значно зростуть. У будь-якому випадку, азіатський вектор для росіян стане ще більш важливим до 2024 року, коли «Сила Сибіру» вийде на проєктну потужність.
Читайте також: