Китай виступив проти головування США на саміті G20 у 2026, однак дипломатичні зусилля Пекіна зазнали невдачі.
Джерело: Financial Times
Що відомо про протистояння США та Китаю на саміті G20
Зазначається, що представники Китаю на саміті G20 в Індії використовували дипломатичні зустрічі з метою переконати інших учасників заходу, що не мають головувати під час наступного саміту у 2026 році.
За інформацією журналістів видання, розподіл прав головування (роль, яка включає визначення порядку денного для дискусій групи в цьому році, головування на міністерських зустрічах і проведення саміту лідерів) зазвичай є стандартним процесом, який слідує вільному графіку.
Однак представники Китаю вимагали виключити з з декларації цьогорічного саміту G20 згадку про головування США на саміті у 2026 році.
Як Китаю не дали позбавити США прав головування на G20
У той же час західні країни виступили проти кроку Китаю, і ця фраза була включена в остаточну версію декларації.
Ми з нетерпінням чекаємо нової зустрічі в Бразилії в 2024 році і в Південній Африці в 2025 році, а також в США в 2026 році на початку наступного циклу, - йдеться у спільній заяві представників G20.
Журналісти із посиланням на співрозмовників зазначають, що дії Китаю здивували дипломатів багатьох інших країн.
Офіційні особи повідомили Financial Times, що позиція Китаю здивувала дипломатів з інших делегацій і оголила безліч розбіжностей між двома наддержавами. Аргументи Китаю проти США "не пов'язані з G20", заявив один з чиновників на умовах анонімності, - йдеться у матеріалі видання.
Читайте також:
Китай напередодні саміту G20 зайняв більш проукраїнську позицію — Bloomberg;
Китай погодився взяти участь у мирному саміті в Саудівській Аравії;
США назвали головний компонент "формули миру" України