Київська міська державна адміністрація звернула увагу столиці на небезпеку від COVID-19, яка залишається, та нагадали про обмеження, що будуть чинними попри послаблення режиму.
Джерело: заява Віталія Кличка
За словами мера, влада закликає людей не влаштовувати масові зібрання заради святкування Великодня чи інших травневих свят. Перш за все замінити такі гуляння можна святкуванням у сімейному колі.
“Час ходити в гості та збиратися великим компаніями ще не прийшов. Сьогодні головне не спричинити нової хвилі хвороби, бо вийде так, що локдаун був марним”, - пояснив він.
Кличко зауважив, у столиці вирішили не продовжувати локдаун після 30 квітня, однак подальша ситуація залежить виключно від поведінки місцевого населення — нових загострень можна уникнути завдяки простим правилам безпеки.
Вже з суботи, 1 травня, Київ житиме в умовах “жовтої зони” адаптивного карантину. Цей режим передбачає такі аспекти:
у транспорті дозволене перевезення пасажирів тільки у межах сидячих місць;
у громадських місцях люди зобов'язані носити маски;
масові заходи можна проводити, однак приміщення має бути заповнене тільки на 50%;
робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури дозволена, але із заповненістю залів до половини;
можна проводити офіційні спортивні заходи з глядачами заповненістю до половини місць та при фізичній дистанції не менше ніж 1,5 метра;
заклади харчування можуть працювати лише до півночі;
заклади освіти можуть відвідувати групи до 20 людей.
Локдаун у Києві
Посилення до рівня жорсткого карантину в українській столиці відбулося ще наприкінці березня. Спочатку відповідне рішення ухвалила місцева адміністрація вручну, а пізніше місто потрапило в “червону зону”.
Вже з 5 квітня карантин посилили до максимального рівня жорсткості. Громадський транспорт був вимушений возити пасажирів виключно за спеціальними перепустками.
Читайте також:
ВООЗ екстрено звернулася до країн Європи через карантин;
МОЗ оновило Національний план вакцинації проти коронавірусу;
ПЦУ відповіла, чи потрібно йти до храму на Великдень.