Кліматичні зміни призвели до масової загибелі слонів в Африці
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Кліматичні зміни призвели до масової загибелі слонів в Африці

Масова загибель слонів в Африці
Джерело:  The Guardian

Більше 350 слонів загинули в Африці за загадкових обставин. Науковці припускають, що слони отруїлись водою, яка внаслідок глобального потепління стала токсичною. 

Головні тези:

  • Невідомі обставини спричинили масову загибель більше 350 слонів в Африці, що викликало обурення та стурбованість серед науковців і екологів.
  • Тривалі спостереження показали, що слони вмирали через отруйну воду з ціанобактеріями, які стали більш токсичними у зв'язку з кліматичними змінами.
  • Дослідження показало, що найбільшу кількість мертвих слонів виявили там, де було інтенсивне цвітіння ціанобактерій, що підкреслює небезпеку зміни клімату для дикої природи.
  • Ця трагедія є лише одним з численних прикладів негативного впливу глобального потепління на біорізноманіття та природні екосистеми.
  • Дослідження підкреслює важливість термінових заходів для боротьби з кліматичними змінами та захисту вразливих видів в світі.

Що відомо про масову загибель сотень слонів в Африці

Зазначається, що слони різного віку кружляли колами, перш ніж впасти замертво. Вперше мертвих слонів помітили на північному сході Ботсвани в травні та червні 2020 року.

Науковці запропонували велику кількість теорій стосовно причин масової загибелі слонів, включаючи отруєння цианідом чи внаслідок невідомої хвороби.

Провідний автор дослідження, аспірант з географії в Королівському коледжі Лондона Давид Ломео зазначає, що інцидент став найбільш масовою загибеллю слонів з невідомих причин.

Науковці з’ясували причини масової загибелі слонів в Африці
Масова загибель слонів в Африці

У новій науковій статті висувається припущення, що слони отруїлись водою, у якій почали поширюватись токсичні квітки синьо-зелених водоростей, що містять ціанобактерії.

Через глобальне потепління інтенсивність цвітіння і небезпечний вплив цих водоростей зростає.

Науковці використали супутникові дані з метою проаналізувати розміщення тіл мертвих тварин поблизу водопоїв.

До яких висновків дійшли вчені

Вчені зробили висновок, що слони переважно проходили трохи більше 100 км від водопоїв і вмирали протягом 88 годин після пиття.

Науковці вивчили 3 тис водопоїв, визначивши, що там, де у 2020 році спостерігалось інтенсивне цвітіння ціанобактерій, було виявлено найбільшу кількість мертвих слонів.

Можливо, інші тварини загинули від пиття з водопоїв, але тіла могли не бути виявлені під час аерофотознімання, а дрібніші трупи могли бути вже забрані хижаками.

Це дослідження дає переконливе пояснення масової загибелі слонів, яка сколихнула світ у 2020 році. Воно доповнює зростаючий масив доказів того, що зміна клімату може мати низку смертельних наслідків для дикої природи (а також домашньої худоби і людей), від радикальної зміни доступності води до створення умов для розмноження шкідливих бактерій і водоростей та придушення популяцій тварин, — підкреслив директор з охорони природи в британській благодійній організації National Park Rescue доктор Ніалл Макканн

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?