28 вересня команда очільника Кремля Володимира Путіна почала публічно скаржитися на те, що українська влада, мовляв, не має права втручатися в ситуацію з 15-річним контрактом "Газпрому" з Угорщиною. З такою заявою виступив представник російського президента Дмитро Пєсков.
Джерео: "Коммерсант"
РФ озвучила претензії Києву на тлі конфлікта України з Угорщиною
Речник Кремля, коментуючи конфлікт між офіційними Києвом та Будапештом, цинічно зазначив, що Росія була і залишається "абсолютним і незаперечним гарантом енергетичної безпеки" Європи.
За словами останнього, реакція української влади на контракт "Газпрому" і Угорщини "не вимагає яких-небудь дій у відповідь". Пєсков також почав запевняти, що довгостроковий контракт "гарантуватиме надійні, передбачувані, ритмічні поставки палива до Угорщини за гарантованими економічно вигідними маршрутами".
"Нічиї права тут не порушуються, ніякі норми - міжнародні, торгові - тут не порушуються. І навряд чи якась країна, включаючи Україну, вправі втручатися в цей аспект російсько-угорських відносин", - додав представник Путіна.
Речник Кремля також традиційно розкритикував заяви про те, що команда російського президента і "Газпром" використовують газ "в якості зброї, щоб покарати Україну".
Як Україна відреагувала на контракт РФ та Угорщини
Очільник МЗС Дмитро Кулеба наголосив, що угорська влада завдала потужного удару по українсько-угорських відносинах, виключивши український газопровід зі схеми постачання газу з Росії. За словами дипломата, офіційний Київ обов’язково відреагує на цей крок.
Що важливо знати про газовий контракт РФ та Угорщини
27 вересня Угорщина та Росія ("Газпром") підписали довгостроковий договір на постачання газу в обхід України. В контракті йдеться про те, що російський монополісти буде поставляти в Угорщину 4,5 млрд кубометрів газу на рік.
"3,5 млрд кубометрів підуть через Сербію (через газопровід "Турецький потік" і його сухопутні продовження) і 1 млрд кубометрів – через Австрію. Таким чином, поставки газу будуть організовані в обхід традиційного маршруту через українську ГТС. У Міністерстві закордонних справ України назвали підписання нового контракту необґрунтованим рішенням, яке завдасть шкоди інтересам України", — сказано в повідомленні.
Офіційний Київ планує звернутися до Європейської комісії щодо оцінки відповідності нового угорсько-російського газового контракту з європейським законодавством у сфері енергетики.
Наразі поставки відбуваються за двома напрямками — через пункти Берегово на українсько-угорському кордоні і Баумгартен на словацько-австрійському кордоні.
Читайте також:
Угорщина звинуватила Україну в порушенні її суверенітету
Зеленський прямо назвав Північний потік-2 зброєю проти всієї Європи.
У Путіна вперше прокоментували угоду Байдена та Меркель щодо Північного потоку-2.