Команда українського лідера Володимира Зеленського завершила підготовку законопроєкту про перехідний період Донбасу. Відповідний законопроєкт вже схвалив уряд. Тепер його подали на розгляд Венеціанської комісії, оскільки норми прописані в документі, нестандартні і нові для українського законодавства.
Джерело: ДОМ
Радниця віце-прем'єр-міністра - міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Юна Потьомкіна пояснила, що консультації та коментарі Венеціанської комісії щодо даного законопроєкту є вкрай важливими. За її словами, представники Венеційки вже погодилися допомогти Україні з цим законом - вони приїдуть до Києва у вересні.
"У вересні ми очікуємо першої комунікації з Венеціанською комісією, делегацією, яка приїде сюди для детальної комунікації на нашу законопроекту. І з 1 по 10 жовтня буде засідання Венеціанської комісії, після якого ми очікуємо вже офіційного рішення на нашу законопроєкту ", - уточнила радниця міністра.
Закон про перехідний період Донбасу - що в ньому прописано
За словами Потьомкіній, законопроєкт про державну політику перехідного періоду для Криму і Донбасу задає певний тон, певні напрямки для подальшого пакету законодавчих актів про перехідний період.
"Що ж стосується законів про так званої відповідальності, до якої увійде і амністія, і потенційно люстрація. Про це набагато чіткіше ми зможемо говорити трохи пізніше - в момент, коли все-таки виробиться бачення, що увійде в процедури і що потребуватиме відображенні в додаткових законодавчих актах ", - підкреслила представниця МінТОТ.
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій раніше уточнювали, що законопроєкт базується на принципах ООН в частині перехідної юстиції, відповідає стандартам і критеріям ОБСЄ - Копенгагенським стандартам і розроблений, спираючись на державні інтереси України.
У документі пропонують закріпити на рівні закону визначення Росії як держави-агресора. Цілі документа передбачають:
введення елементів перехідної юстиції, зокрема відповідальність за правопорушення, пов'язані з тимчасовою окупацією, обмеження щодо обрання та призначення на посади громадян України, які були долучені до діяльності окупаційних сил і окупаційних адміністрацій Росії, заходи щодо розвитку стійкого миру і заходів неповторення окупації;
запуск інституту консолідації угод, які були здійснені на тимчасово окупованих територіях;
створення передумови формування кадрового резерву для роботи на деокупувати територіях;
встановлення обмеження щодо поводження валюти держави-агресора протягом перехідного періоду;
визначення базових принципів ( "червоні лінії") деокупації і реінтеграції;
уніфікацію підходів як по тимчасово окупованих частинах Донецької та Луганської областей, так і по Криму і місту Севастополь.
упорядкування і осучаснення діючої профільної термінології, а також введення поняття, що розкривають;
розподілення регулювання на конфліктний і постконфліктний періоди, що дозволить визначити певний алгоритм дій держави під час реінтеграції тимчасово окупованих (деокупувати) територій та їх мешканців;
посилення соціального зв'язку з тимчасово окупованими територіями;
визначення подальшого розвитку для пакета законопроектів про перехідний період, що розробляє Мінреінтеграціі.
Читайте також: