Командувач Сил спеціальних операцій Григорій Галаган, аналізуючи поточну ситуацію в регіоні, заявив, що Україна має бути готовою відбивати вторгнення Росії не тільки в областях, що знаходяться на межі з тимчасово окупованою територією, але й в інших. Про це він розповів Українському центру безпеки і співпраці.
Джерело: пресцентр УЦБС
Згідно з українським законодавством, основною структурою, яка несе відповідальність за організацію Руху опору у випадку можливої окупації, є саме очолювані Галаганом ССО. Їм дається право забезпечити соціальний захист людей, а також організувати сам порядок руху опору та проведення певних заходів.
"Тим більше, що у нас майже 130 районів по новому районуванню і відсутність загрози вторгнення і подальшої ескалації з боку Російської Федерації ніхто не гарантує. Ми повинні бути готові, в кожній області", - заявив Галаган.
Він вважає, що питання організації спротиву - це важливий момент і важливий аспект діяльності ССО. Командувач також акцентував на тому, що, не зважаючи ні на що, Україна здобула серйозний бойовий досвід за осанні 7 років, тож вже може не лише дослухатися до міжнародних партнерів, але й ділитися власними навиками.
Україна стає рівнозначним партнером НАТО, оскільки має досвід бойових дій
Галаган зазначив, що далеко не кожна в світі і регіоні країна бере участь в бойових діях, тому Україна вже переходить на рівень “рівний-рівному”.
“Україна стає рівнозначним партнером. Один із підрозділів Сил спеціальних операцій Збройних сил України вже перебуває на бойовому чергуванні у складі сил швидкого реагування НАТО”.
На запитання про те, яким бачить майбутнє ССО, Галаган відповів:
“Це потужні Збройні сили, які є членами НАТО і які виконують місії по всьому світу”.
Він також дав пояснення тому, що означає синхронізація зі стандартами НАТО, яка поволі впроваджується в українському війську. Йдеться, крім іншого, про сумісність техніки, озброєння та спорядження. Галаган сподівається на те, що до 2024-го 25-го років, військовослужбовці ССО вже могли б у повному складі брати участь в чергування в Силах швидкого реагування НАТО.
Читайте також:
Бойовики заблокували в Донецьку готель з представниками СММ ОБСЄ.
Франція та Німеччина були проти залучення США до нормандського формату — Лавров.
Місія ОБСЄ відновила патрулювання на Донеччині.